NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Święto Policji 2011

Już niebawem  rozpoczną się obchody Święta Policji

Kilka dni wcześniej niż przewiduje to oficjalny kalendarz włocławscy policjanci obchodzić będą swoje święto.  Już w najbliższą niedziel ę tj. 17 lipca na terenie stadionu sportowego w Chełmicy-Cukrowni odbędzie się piknik rodzinny połączony z obchodami Święta Policji.

Uroczystości rozpoczną się o godz.13 mszą świętą polową, której przewodniczyć będzie Ksiądz Kapelan Sebastian Osiński. Po mszy zaplanowana jest uroczystość wręczenia medali, odznaczeń i nominacji na kolejny stopień służbowy.  Aż 125 naszych kolegów i koleżanek otrzyma nominację na wyższy stopień służbowy.

Po części oficjalnej spotkanie nabierze zupełnie innego charakteru.

Pokaz umiejętności i sprawności, sposoby przeprowadzania interwencji, akcje pościgowe to niektóre z atrakcji, które zaplanowali włocławscy policjanci.

Na stadionie zaprezentują swe umiejętności również psy służbowe pod przewodnictwem swoich opiekunów.

Demonstracja sprzętu specjalistycznego m.in. ruchu drogowego, ogniwa prewencji na wodach, wydziału patrolowo-interwencyjnego to kolejne z niespodzianek przygotowanych przez mundurowych.

Nie obędzie się również bez rywalizacji- zdrowej rywalizacji. Zaplanowane jest bowiem rozegranie meczu piłki plażowej o puchar Wójta Gminy Fabianki, pomiędzy Policją a Samorządem.

Życzymy wygranej wszystkim, ale oczywiście mocno trzymamy kciuki za naszą mundurową ekipę.

Wśród wielu atrakcji będzie również możliwość oznakowania rowerów.

Występy zespołów muzycznych i wreszcie zabawa taneczna zakończy piknik rodzinny.

Imprezie towarzyszyć będzie wesołe miasteczko, stosika z rękodziełem artystycznym i wiele innych.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie, już w najbliższą niedzielę od godz.13 na stadion sportowy w Chełmicy- Cukrowni.

KMP Włocławek