NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Świąteczny” złodziej

Rodzinna interwencja zaowocowała zatrzymaniem sprawcy kradzieży paliwa. Później 21-latkiem zajęli się już policjanci. Teraz sprawcy może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Wielkanocne święta wcale nie przeszkodziły pewnemu 21-latkowi w dokonaniu kradzieży oleju napędowego. Młody człowiek zamiast spędzać czas w gronie rodzinnym przy świątecznym stole wybrał się na złodziejski wypad.

W minioną niedzielę (5.04) w Chodczu 21-latek zerwał zabezpieczenia korka wlewu do naczepy ciężarowego auta zaparkowanego przy ulicy. Czujność kierowcy, który użytkował samochód okazała się nadzwyczajna. Podejrzewając, że ktoś kręci się przy aucie razem z innym członkiem rodziny postanowili sprawdzić, co się dzieje. Interwencja okazała się w samą porę. Mężczyźni zatrzymali bowiem 21-latka, który zdążył upuścić już do baniaka paliwa. Po tym fakcie poszkodowany natychmiast powiadomił policjantów, którzy zajęli się sprawcą. 21-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje możliwość kary pozbawienia wolności do 10 lat.

KMP Włocławek