NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Świąteczne Warsztaty Rodzinne

Przed Świętami Bożego Narodzenia zapraszamy dzieci z rodzicami na warsztaty rodzinne, które odbędą się 17 grudnia o godz. 10.00 w Klubie „Zazamcze” przy ul Toruńskiej 87. Podczas warsztatów będziemy własnoręcznie wykonywać oryginalne ozdoby świąteczne i choinkowe. Inspiracje czerpać będziemy m.in. z tradycyjnych polskich ozdób, które od lat przygotowywały w domach babcie i mamy wspólnie z dziećmi.

W Polsce pierwsze choinki zaczęto ubierać ok. 200 lat temu. Przystrajano ją ozdobami naturalnymi: jabłkami, piernikami, zabawkami ze słomy i papieru własnoręcznie robionymi. Ich dobór nie był przypadkowy, ozdoby te miały zapewnić rodzinie pomyślność w nadchodzącym roku. Każda z ozdób na choince miała też swoje znaczenie np. jabłka miały zapewnić zdrowie i urodę, łańcuch wzmacniały więzi rodzinne, orzechy dobrobyt, a gwiazda betlejemska miała pomagać w powrotach do domu.

Na zajęciach do wykonania ozdób używać będziemy także tradycyjnych materiałów: bibuły, kartonów, waty, gałązek świerku itp. Zajęcia prowadzić będzie Agnieszka Podlasińska.

Zapisy i informacje: Klub „Zazamcze” 54 232 25 66, 799 111 051
Wstęp: 10 zł/rodzina

Klub „Zazamcze”