Opublikowano: czw, Lut 22nd, 2018

Sukcesy włocławskich karateków

Podczas Zimowego Gasshuku – w dniach 14-18 lutego br. w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś” – karatecy uczestniczyli w szkoleniu pod okiem mistrzów tradycyjnego karate-do. Tegoroczne Gasshuku było największym ze zorganizowanych do tej pory zimowych szkoleń. W seminarium uczestniczyli przede wszystkim instruktorzy i trenerzy z: Polski, Austrii, Japonii, Rumunii, Serbii, Peru, Urugwaju i Włoch.

Zimowe Gasshuku rozpoczęło „Rok dziedzictwa Senseia Hidetaki Nishiyamy”. Podczas seminarium odbyło się specjalne spotkanie z pionierami karate tradycyjnego w Polsce oraz ogłoszono wyniki Plebiscytu na Najlepszych Zawodników w Karate Tradycyjnym 2017 Roku w Polsce. Przyznano również „Wyróżnienia dla najlepszych szkoleniowców” i „Regionalne wyróżnienia specjalne”.

Jarosław Bicz (Akademia Zdrowia i Karate Tradycyjnego Włocławek) i Janusz Ziółkowski (Włocławski KKT) otrzymali „Regionalne wyróżnienia specjalne Polskiego Związku Karate Tradycyjnego za 2017 rok”. „Zostaliśmy wyróżnieni jako jedyni w województwie kujawsko-pomorskim, ale nie oznacza to, że pozostali instruktorzy z naszego regionu nic nie robią. Wielokrotnie w naszym województwie były organizowane Mistrzostwa Polski i Puchary Polski Dzieci. Włocławek był organizatorem Pucharu Europy i Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego. Umiejętność współpracy między instruktorami zaowocowała powstaniem Kujawsko-Pomorskiej Ligi Karate Tradycyjnego (wcześniej Kujawskiej Ligi Karate Tradycyjnego). To od strony organizacyjnej. Od strony szkoleniowej wyniki zawodników z naszego województwa w zawodach sportowych mówią same za siebie. Wielu zawodników to zdobywcy Pucharów Świata, Europy i Polski, zwycięzcy i medaliści Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Zawodnicy kadry narodowej. Sędziowie krajowi i międzynarodowi. A trenerem kadry narodowej seniorów i młodzieżowców jest Krzysztof Neugebauer z… Włocławka” – powiedział Janusz Ziółkowski – prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Karate Tradycyjnego.

Podczas Zimowego Gasshuku odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie. Jedyną zawodniczką, która wzięła w nich udział była Natalia Bulińska z Akademii Zdrowia i Karate Tradycyjnego Włocławek. Egzamin zakończył się promocją na stopień mistrzowski 1 Dan.

„Natalia Bulińska to druga po Dariuszu Dziwulskim (dzisiaj 2 Dan) zawodniczka Akademii Zdrowia i Karate Tradycyjnego Włocławek, która po wielu latach treningów zdała egzamin na „czarny pas”. Oboje to doskonałe wzory do naśladowania dla młodszych trenujących. Natalia już w przedszkolu zaczęła przygodę z karate tradycyjnym. Od pierwszej klasy szkoły podstawowej regularnie trenując podwyższała swoje umiejętności. Po kilku latach zaczęły się również duże sukcesy sportowe. Medale w Pucharach Polski Dzieci 2012, 2013 i 2014. Wyjazd do Anglii i srebrny medal w Pucharze Europy Dzieci 2013. I wreszcie największy sukces. W 2014 roku w Szwajcarii wygrywa Puchar Świata Dzieci. Mając 13 lat stała na podium najważniejszego na świecie turnieju dla dzieci w karate tradycyjnym i słuchała Mazurka Dąbrowskiego. Ilu włocławskim sportowcom w sportowej historii Włocławka grano hymn Polski? Nie wiem, ale Natalii grano. Zaczęła otrzymywać powołania na konsultacje i zgrupowania kadry narodowej. Rozpoczęła dodatkowe treningi u sensei Krzysztofa Neugebauera – wielkiego autorytetu karate tradycyjnego. Przyszedł czas decydującej próby – egzaminu na stopień mistrzowski. Międzynarodowa komisja uznała, że jest godna nosić „czarny pas”. Oby w czasach komputerów, gier i komórek stała się przykładem do naśladowania dla dzieci i młodzieży, którzy mają „uczulenie” na sport i ich rodziców, którzy mogą teraz przekonywać swoje dzieci do aktywności fizycznych mówiąc: nastoletnia dziewczyna trenuje karate i ma czarny pas – niby nic do siebie nie pasuje – ale jest taka Natalia Bulińska we Włocławku i trenuje karate tradycyjne i ma od 18 lutego 2018 roku czarny pas. My (klub) będziemy się i nią i Darkiem zawsze chwalili ;) – powiedział Jarosław Bicz – instruktor Akademii Zdrowia i Karate Tradycyjnego Włocławek.

MartinezFilm

Informacje

Kadr z Filmu Bitwa pod Płowcami

Film Włocławianina w TVP Historia

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Film Włocławianina w TVP Historia została wyłączona

XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019 została wyłączona

Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego została wyłączona

Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku została wyłączona

Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich została wyłączona

Sobotni spacerek z przewodnikiem

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Sobotni spacerek z przewodnikiem została wyłączona

Archiwa