NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Sukcesy judoków „Olimpijczyka”

Bardzo dobrze prezentują się judocy MKS „Olimpijczyk” Włocławek w kolejnych startach w kraju i zagranicą. Podczas Pucharu Polski Juniorów Młodszych, który odbył się w miniony weekend w Pile, podopieczni Anety Szczepańskiej i Romana Stawisińskiego, aż 4 razy stawali na podium jednej z ważniejszych imprez w kraju. Kolejny raz bezkonkurencyjna okazała się Mistrzyni Polski – Angelika Szymańska zdobywając 1 miejsce w kategorii do 52kg. Na drugim stopniu podium w wadze do 40kg uplasowała się najlżejsza zawodniczka turnieju (ważąca 36kg) Karolina Wróbel. Był to pierwszy start i pierwszy medal zawodniczki w Pucharze Polski w tej kategorii wiekowej (juniorka młodsza). Karolina Wróbel jest bowiem pierwszy rok młodziczką (ur. 2000 r.) , natomiast kategoria juniorki młodszej to zawodniczki ur. w latach 1996-1998. Dzięki zdobytym medalom MKS „Olimpijczyk” Włocławek zajął 1 miejsce w klasyfikacji medalowej kobiet i 2 m. w klasyfikacji punktowej.

Dwa kolejne, tym razem brązowe medale zdobyli : Radosław Wiśniewski (w. 66kg) oraz Kacper Wróbel (w. 46kg). Na 5 miejscu rywalizację zakończył Dawid Wróbel a na 7m.  Wiktoria Tomczak.

To dobry wynik w Pucharze Polski w tej kategorii wiekowej. Mimo, iż zawodnicy nie błyszczeli najwyższą formą i tak potrafili wygrywać walki przed czasem. Do mistrzostw Polski Młodzików jest jeszcze ponad miesiąc więc forma na tę imprezę na pewno przyjdzie. To jeszcze młodziutkie organizmy, więc każdy tego typu start w roczniku starszym jest większym wysiłkiem, ale też bardzo dobrą lekcją na przyszłość. Jeśli zawodnik zdobywa medale w roczniku starszym daje to perspektywę na wielki sukces – skomentowała trenerka Aneta Szczepańska.

Tydzień wcześniej podczas Międzynarodowego Turnieju JudoInternationaler Stadtwerke Cup 2013  w Spremberg (Niemcy) judocy Olimpijczyka zdominowali 4 kategorie wagowe.

Na najwyższym stopniu podium stanęli : Wiktor Lewandowski (w. 35kg) , Jakub Woźniak (w. 46kg), Dawid Wróbel (w. 66kg) i Radosław Wiśniewski (w. 73kg). Na 5 miejscu rywalizację zakończyli : Dorian Tomczak (w. 35kg) i debiutujący zagranicą ośmioletni Jakub Serewis (w. 32kg)

Wyjazdy na zawody były dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Włocławek.

Źródło: A.Szczepańska