NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Sukces włocławskich pływaków z Klubu Aqua na mistrzostwach w Mogilnie

W zakończonych w ostatnią sobotę Otwartych Mistrzostwach Mogilna w Pływaniu dobrze zaprezentowali się najmłodsi pływacy włocławskiego Klubu Sportowego AQUA. Czternaścioro zawodników i zawodniczek ścigało się na dystansie 25 m stylem dowolnym i 25 m stylem grzbietowym w dwóch grupach wiekowych 7-9 lat i 10 – 11 lat.

W pierwszej grupie wiekowej najlepiej wystartował Robert Kruszyński, który wygrał konkurencję 25 m stylem grzbietowym. W tej samej grupie wiekowej i konkurencji, wśród dziewcząt Jessica Gierba zdobyła srebrny medal a Wiktoria Woźnikowska medal brązowy. Natomiast Klaudia Woźnikowska, siostra Wiktorii, zajęła II miejsce w konkurencji 25 m stylem dowolnym. W starszej grupie wiekowej 10 – 11 lat, Maja Malinowska dwukrotnie stawała na podium: na II miejscu w konkurencji 25 m stylem grzbietowym i na III miejscu w konkurencji 25 stylem dowolnym.

Wszyscy zawodnicy są uczniami sportowych klas pływackich w Szkole Podstawowej nr 14, z którą KS AQUA od kilku lat współpracuje przy szkoleniu pływaków.

KS AQUA Włocławek