NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Stachura. Fabula Rasa”

Od 25 marca w sklepach i sprzedaży internetowej dostępna jest płyta „Stachura. Fabula Rasa”. Utwory na płycie to nowe aranżacje wierszy Edwarda Stachury w wykonaniu młodych zdolnych solistów, w tym czterech wokalistek z województwa kujawsko-pomorskiego.

okladka-stachura-fabula-rasa

Album ten jest rezultatem Pierwszego Warsztatu Poezji Czynnej im. Edwarda Stachury, który odbył się w listopadzie 2012 r. w Wilczej Jamie w bieszczadzkim Smolniku, gdzie przez kilka dni kilkunastu młodych artystów pracowało nad muzycznymi interpretacjami wierszy „Steda”. Warsztaty zakończyły się wspólnym koncertem, który następnie został powtórzony w Toruniu, w Teatrze „Baj Pomorski”.

Latem 2013 roku materiał został zarejestrowany w studio. Jedenastu młodych wykonawców, zaproszeni goście – Natalia Sikora i Leszek Zduń – oraz autor projektu, Roman Kołakowski, nagrali w sumie 15 utworów, które składają się na ten album.

Z tej współpracy powstało unikalne wydawnictwo, łączące ze sobą wrażliwość spod znaku poezji śpiewanej, i jazzowe brzmienia nowych aranżacji utworów.

Na płycie usłyszymy cztery wokalistki z województwa kujawsko-pomorskiego: Małgorzatę Żurańską-Wilkowską  z Bydgoszczy, Dominikę Dobrosielską z Ciechocinka, Joannę Czajkowską z Torunia, oraz Paulinę Walendziak ze Świecia, laureatkę nagrody specjalnej Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za najlepsze wykonanie polskiej piosenki na tegorocznym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej.

Płyta jest dostępna w sklepach internetowych i dużych tradycyjnych sklepach muzycznych.
Przedsięwzięcie to odbyło się dzięki finansowej pomocy Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Fragmentów płyty posłuchać można pod tym adresem: http://youtu.be/YwLxY32XPUk

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej projektu: www.stachura.sosmusic.pl.

SOS MUSIC