Srebro i awans do MP w szachach

Kolejny sukces w szachowej rywalizacji zanotowała Julia Stanowska. W trakcie niedawnych (29 IX – 4 X) Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów w szachach zajęła 2 miejsce w kategorii dziewcząt do lat 9. To duży postęp, biorąc pod uwagę fakt, iż jeszcze rok temu w tej samej rywalizacji uczennica Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku była 5. Mistrzostwa odbywały się w OSiR Dworek Gozdawa koło Mogilna. W zawodach uczestniczyli reprezentanci województwa pomorskiego i kujawsko – pomorskiego.

Turniej był jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Polski. Uzyskany wynik dał jej ponownie prawo startu w najważniejszej w kraju imprezie, którą zaplanowano na marzec przyszłego roku. Powody do zadowolenia może mieć również brat Julii – Adam. Jedyny włocławianin w turnieju, zwyciężył w 4 z dziewięciu partii, mimo że na swojej drodze musiał się zmierzyć m.in. z dwoma medalistami turnieju. W trakcie zawodów zwyciężył m.in. z tegorocznym medalistą mistrzostw województwa. Jeszcze przed zakończeniem rywalizacji spełnił normę na III kategorię szachową, będąc w ten sposób aktualnie najmłodszym włocławianinem mającym tego rodzaju potwierdzenie szachowych umiejętności. Ostatecznie turniej dwóch województw zakończył na 14 miejscu, w tym jako 8 zawodnik z kujawsko – pomorskiego, mimo że jeszcze w czerwcu był 16 w naszym województwie.