NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Sprawcy rozboju zatrzymani

Czterech sprawców rozboju trafiło do policyjnego aresztu. Dziś usłyszą zarzuty dokonania rozboju. Policjanci wnioskują o zastosowanie wobec nich aresztu.

Można powiedzieć, że to był rozbój w biały dzień, ale już po kilku minutach od powiadomienia policjanci zatrzymali sprawców.

Tuż po godz. 6 nad ranem policjanci zostali poinformowani przez anonimowego rozmówcę, który okazał się wrażliwą i nieobojętną osobą na ludzką krzywdę, że przy ul.3 Maja kilku mężczyzn bije jakiegoś przechodnia.

Na miejsce natychmiast udał się policyjny patrol. Mundurowi po kilku minutach zatrzymali czterech mężczyzn, którzy okazali się sprawcami rozboju.

Jak ustalili policjanci do 59-letniego mężczyzny podszedł nieznajomy i poprosił o papierosa. Kiedy ten poczęstował i odchodził został zatrzymany przez nieznajomego. Po chwili dołączyło jeszcze trzech mężczyzn, którzy skopali, pobili 59-latka i zabrali mu torbę z zawartością m.in.kluczy, dokumentów, pieniędzy.

Szybko przekazana do policji przez mieszkańca informacja o całym zajściu pozwoliła zatrzymać sprawców na gorącym uczynku.

Cała czwórka oprawców trafiła do policyjnego aresztu. Dziś doprowadzeni zostaną do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty dokonania rozboju. Policjanci wnioskują o zastosowanie wobec sprawców tymczasowego aresztu.

Sprawcom za dokonanie rozboju grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

KMP Włocławek