NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Sprawca pobicia Senegalczyka ustalony

Policjanci ustalili jednego ze sprawców pobicia, do którego doszło kilkanaście dni temu. Zaczęło się bez powodu, a w konsekwencji poszkodowany stracił kilka tzw. dredów. Za dokonanie pobicia sprawcom może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Noc z 7 na 8 marca tego roku okazała się dla pewnego Senegalczyka mieszkającego we Włocławku wyjątkowo niemiła. Przebywając ze znajomymi w jednym z barów przy ul. Toruńskiej 24-latek został pobity. Z ustaleń policjantów, którzy zostali powiadomieni o zdarzeniu wynikało, że młody mężczyzna został pobity przez kilku nieznanych mu mężczyzn bez konkretnego powodu.

Poszkodowany sugerował, że przez kilka chwil nieznajomi dziwnie mu się przyglądali, patrzyli prowokująco. W pewnym momencie jeden z nich podszedł, uderzył go a po chwili podeszło kilku kompanów bijącego i sytuacja zrobiła się bardzo dynamiczna. W wyniku szarpaniny 24-latek stracił kilka tzw. dredów, które sprawcy mu wyrwali. Policjanci przez wiele dni wnikliwie pracowali nad ustaleniem sprawców. Przesłuchiwali świadków, zbierali materiały dowodowe, przeglądali zapisy monitoringu.

Na podstawie zdobytej wiedzy ustalili jednego ze sprawców. Okazał się nim pewien 27-letni mieszkaniec powiatu włocławskiego.
Dziś (23.03) usłyszał zarzut pobicia. Grozić mu może za to do 3 lat pozbawienia wolności.
Taka sama kara grozić może pozostałym sprawcom, którzy zostali już ustaleni.

KMP Włocławek