NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku zaprasza 15 września na spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim radiowcem, wędrowcem i fotografem. Chwilami piosenkopisarzem, producentem płytowym, organizatorem koncertów i festiwali.

Przez 30 lat współtworzył wizerunek radiowej Trójki. Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w „National Geographic”, obecnie jego reportaże ukazują się głównie w „Vivie” i w „Kontynentach”. Dla Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się Złota i Platynowa.

Autor książek m. in: „Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu” (1993), uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera „Pod Słońce” (1999), „Biel. Notatki z Afryki” (2016). W 2013 roku National Geographic opublikował książkę-album „Lizbona. Muzyka Moich Ulic”. W 2020 r. ukazała się książka pt. „Dal”, a w marcu 2022 roku premierę miała najnowsza pozycja, poświęcona wspomnieniom z podróży do Azji – „O Wschodzie”.

15 września 2022 r., godz. 17.00
Sala Kameralna, ul. Warszawska 11/13
WSTĘP WOLNY

MBP we Włocławku