Opublikowano: czw, Sty 24th, 2019

Spalanie odpadów w piecach

W dniu 24 stycznia br. około godz. 9:30 strażnicy miejscy, realizujący w rejonie Osiedla Kazimierza Wielkiego zadania do służby, związane m.in. z ujawnianiem miejsc zabronionego pozbywania się odpadów komunalnych w tym ich spalania, w pobliżu ulic Żytnia i Polna stwierdzili wypalanie odpadów.

W wyniku przeprowadzonej niezwłocznie penetracji terenu, wytypowano na ulicy Wapiennej nieruchomość na której doszło do spalenia opon. Podczas przeprowadzonej kontroli, właściciel zakładu produkcyjnego przyznał się do popełnienia wykroczenia polegającego na spalaniu kawałków gumy z zużytych opon. Czynności w tej sprawie strażnicy z „eko-patrolu” zakończyli w drodze postępowania mandatowego.

Zaledwie godzinę później „eko-patrol” podobną sytuację ujawnił na ulicy Łęgskiej. W kamienicy komunalnej, właścicielka lokalu mieszkalnego w podobny sposób pozbywała się domowych odpadów komunalnych. W piecu znalazły się między innymi foliowe torebki. Również w tym przypadku został nałożony mandat karny. Za tego rodzaju wykroczenie strażnicy miejscy mogą nałożyć mandat karny w wysokości do 500 zł, lub skierować wniosek o ukaranie do sądu.

Przypominamy, że wykonując działania, związane z szeroko pojętą dziedziną, jaką jest ochrona środowiska, strażnicy miejscy wykorzystują pojazd specjalistyczny zaopatrzony w samochodowe laboratorium, mierzące poziom zanieczyszczenia powietrza w czasie rzeczywistym. W związku z tym zwracamy się z apelem do wszystkich korzystających z tradycyjnego ogrzewania piecowego, aby nie traktować paleniska, jak pojemnika na odpady. Domowy, czy zakładowy piec to nie spalarnia śmieci.

SM we Włocławku

MartinezFilm

Informacje

Kadr z Filmu Bitwa pod Płowcami

Film Włocławianina w TVP Historia

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Film Włocławianina w TVP Historia została wyłączona

XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019 została wyłączona

Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego została wyłączona

Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku została wyłączona

Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich została wyłączona

Sobotni spacerek z przewodnikiem

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Sobotni spacerek z przewodnikiem została wyłączona

Archiwa