Opublikowano: czw, Sty 24th, 2019

Spalanie odpadów w piecach

W dniu 24 stycznia br. około godz. 9:30 strażnicy miejscy, realizujący w rejonie Osiedla Kazimierza Wielkiego zadania do służby, związane m.in. z ujawnianiem miejsc zabronionego pozbywania się odpadów komunalnych w tym ich spalania, w pobliżu ulic Żytnia i Polna stwierdzili wypalanie odpadów.

W wyniku przeprowadzonej niezwłocznie penetracji terenu, wytypowano na ulicy Wapiennej nieruchomość na której doszło do spalenia opon. Podczas przeprowadzonej kontroli, właściciel zakładu produkcyjnego przyznał się do popełnienia wykroczenia polegającego na spalaniu kawałków gumy z zużytych opon. Czynności w tej sprawie strażnicy z „eko-patrolu” zakończyli w drodze postępowania mandatowego.

Zaledwie godzinę później „eko-patrol” podobną sytuację ujawnił na ulicy Łęgskiej. W kamienicy komunalnej, właścicielka lokalu mieszkalnego w podobny sposób pozbywała się domowych odpadów komunalnych. W piecu znalazły się między innymi foliowe torebki. Również w tym przypadku został nałożony mandat karny. Za tego rodzaju wykroczenie strażnicy miejscy mogą nałożyć mandat karny w wysokości do 500 zł, lub skierować wniosek o ukaranie do sądu.

Przypominamy, że wykonując działania, związane z szeroko pojętą dziedziną, jaką jest ochrona środowiska, strażnicy miejscy wykorzystują pojazd specjalistyczny zaopatrzony w samochodowe laboratorium, mierzące poziom zanieczyszczenia powietrza w czasie rzeczywistym. W związku z tym zwracamy się z apelem do wszystkich korzystających z tradycyjnego ogrzewania piecowego, aby nie traktować paleniska, jak pojemnika na odpady. Domowy, czy zakładowy piec to nie spalarnia śmieci.

SM we Włocławku

MartinezFilm

Informacje

Koncert na Dzień Matki i festyn z okazji Dnia Dziecka w Izbicy Kujawskiej

23 maja 2019, Możliwość komentowania Koncert na Dzień Matki i festyn z okazji Dnia Dziecka w Izbicy Kujawskiej została wyłączona

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate Tradycyjnym

21 maja 2019, Możliwość komentowania Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate Tradycyjnym została wyłączona

Spotkanie dla dzieci i mam w bibliotece

21 maja 2019, Możliwość komentowania Spotkanie dla dzieci i mam w bibliotece została wyłączona

Piękne włocławianki walczą o tytuł Miss Pascala!

21 maja 2019, Możliwość komentowania Piękne włocławianki walczą o tytuł Miss Pascala! została wyłączona

“Złoty Dyplom” dla włocławskiego Chóru “Canto”

20 maja 2019, Możliwość komentowania “Złoty Dyplom” dla włocławskiego Chóru “Canto” została wyłączona

Juwenalia 2019

20 maja 2019, Możliwość komentowania Juwenalia 2019 została wyłączona

Archiwa