NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Śmiertelny wypadek drogowy w powiecie włocławskim

Włocławscy policjanci wyjaśniają pod nadzorem prokuratora okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na drodze gminnej w miejscowości Chełmica Duża (gm. Fabianki). W wyniku zdarzenia 43-letni kierujący mazdą poniósł śmierć na miejscu.

Do wypadku doszło wczoraj (27.11.2023) około godziny 18 w miejscowości Chełmica Duża (gm. Fabianki). Policjanci wykonywali czynności na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora.

Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący mazdą stracił na łuku drogi panowanie na pojazdem, po czym auto wypadło z drogi i dachowało. Niestety w wyniku zdarzenia 43-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu. Pasażer pojazdu na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń i nie wymagał hospitalizacji.

Dokładne okoliczności tego tragicznego wypadku wyjaśni prowadzone śledztwo.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że jesienią warunki drogowe są bardziej zmienne i niebezpieczne. Opady deszczu, śniegu, mgła, wcześnie zapadający zmrok znacznie ograniczają widoczność. Dodatkowo mokra i śliska nawierzchnia, czy też leżące na drodze liście powodują, że droga hamowania się wydłuża. Jedźmy ostrożnie i dostosujmy prędkość do zmiennej aury.

KMP Włocławek