Opublikowano: czw, Wrz 24th, 2015

Seanse filmowe dla nauczycieli – DKF “Ósemka”

akademia-dokumentalna

Dyskusyjny Klub Filmowy “Ósemka” zaprasza nauczycieli i pedagogów na specjalne seanse filmowe zorganizowane przy współpracy z Akademią Dokumentalną Docs Against Gravity i Centrum Kultury Browar B. Projekcje odbędą się w Sali Widowiskowej Centrum Kultury Browar B, ul. Łęgska 28 (wejście od ul Bechiego 4). Proponowane seanse filmowe są bezpłatne dla nauczycieli i pedagogów.

DKF 8 pokaże dwa filmy:

* “ALFABET” W REŻYSERII ERWINA WAGENHOFERA W DNIU 28.09.2015 R., O GODZ. 17:00

  • (98% dzieci po urodzeniu ma zdolność do kreatywnego myślenia na poziomie geniuszy, a po ukończeniu szkoły zaledwie 2% z nich osiąga ten wynik. Film pokazuje, w jaki sposób współczesny system edukacji determinuje nasz sposób patrzenia na świat i kształtuje naszą osobowość).

* “W (NIE) REALU” W REŻYSERII BEEBANA KIDRONA W DNIU 29.09.2015 R., O GODZ. 17:00

  • (Reżyserka zabiera nas w podróż do świata współczesnych brytyjskich nastolatków, sugerując wyraźnie, że zamiast obietnicy wolności i otwartego łącza, Internet usidla, a co więcej – silnie uzależnia od komercyjnego rynku i reklam).

Filmy stanowią część programu edukacyjnego AKADEMIA DOKUMENTALNA, realizowanego w szkołach podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz na uczelniach wyższych w wielu miastach w Polsce. Akademia Dokumentalna jest jedynym w Polsce programem edukacyjnym w całości opartym na filmach dokumentalnych. Filmy prezentowane były na DOCS AGAINST GRAVITY FILM FESTIVAL, jednym z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, zdobywcy prestiżowej nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce. Z bogatej oferty festiwalowej do programu Akademii zostały wybrane filmy, których misją jest zainteresowanie młodego widza filmem dokumentalnym, gatunkiem kina doskonale pobudzającym ciekawość i zainteresowanie światem. Wybrana tematyka filmów wpisuje się w nową podstawę programową wielu przedmiotów szkolnych.

Gościem specjalnym włocławskich seansów będzie Artur Liebhart – pomysłodawca i dyrektor DOCS AGAINST GRAVITY FILM FESTIVAL, założyciel firmy dystrybucji filmowej AGAINST GRAVITY, będącej organizatorem projektu AKADEMIA DOKUMENTALNA.

Iza Trojanowska

MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa