„Rottweilerki” nadal gryzą

Koszykarki Zespołu Szkół Akademickich awansowały do finałowego turnieju kujawsko-pomorskiej Licealiady. Za tydzień w Bydgoszczy powalczą o mistrzostwo województwa.

Uczennice włocławskiego ZSA w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych Licealiada 2016 w toruńskim półfinale pokonały I LO Toruń 40:4 i dopiero w meczu o pierwsze miejsce uległy gospodarzom turnieju 8 LO Toruń 28:63. Zajmując drugie miejsce włocławianki zagwarantowały sobie co najmniej 4 miejsce w województwie kujawsko-pomorskim. Jest to największy sukces koszykarski w 4-letniej historii szkoły. Wcześniej dziewczęta ZSA dwukrotnie zdobyły mistrzostwo Włocławka.

Udanie w Licealiadzie zaprezentowała się również drużyna Liceum Marii Konopnickiej, która w toruńskim półfinale zajęła 3. miejsce.

Turniej finałowy rozegrany zostanie 9 marca w Bydgoszczy, a rywalami podopiecznych Natalii Kamińskiej i Marcina Piekarskiego będą zespoły z Torunia i Bydgoszczy. Trzymajmy kciuki!

Zawodniczki ZSA to: Oliwia Dzięgielewska, Paulina Wajer, Zuzanna Jaskuła, Karolina Głowacka, Daria Rogórz, Katarzyna Pawlak, Wiktoria Wieczorek, Wiktoria Węczkowska, Agata Kowalewska, Agata Marchlewska