Opublikowano: czw, Lut 28th, 2019

“RODZINA RAZEM” w SP20 we Włocławku

W sali sportowej w ZSP1 (dawniej SP20) we Włocławku w sobotę 23 02 2019 odbyły się drugie zajęcia sportowe z serii RODZINA RAZEM. Pierwsze spotkanie odbyło się w listopadzie w Brześciu Kujawskim, a teraz akcja trafiła do Włocławka. Pomysł na wspólne potrenowanie rodzica z własnym dzieckiem bardzo przypadł do gustu najpierw dyrektorowi szkoły p. Markowi Wódeckiemu i stąd ZSP1, a potem trójce włocławskich radnych, których udało się szybko namówić do udziału. Na sali był p. Arkadiusz Piasecki z synem, p. Janusz Ziółkowski z synem i p. Piotr Zwoliński, który ćwiczył z różnymi dziećmi. Na sali było 56 dzieci i 42 rodziców.

„Ideą tych zajęć było zachęcanie własnego dziecka do aktywności fizycznej. Świadomość, że mama, czy tata są obok oraz fakt, że ćwiczą razem z dzieckiem wspiera, usamodzielnia, motywuje i zachęca do sportu. Przez ćwiczenia ogólnorozwojowe w formie indywidualnej i w parach (z rodzicem) – na wesoło i trochę czasami śmiesznie dzieci czerpią wzorzec aktywności i zdrowego stylu życia. Pozytywne opinie rodziców po zajęciach tylko potwierdziły założenia pomysłu. Dodatkowo na koniec wśród dzieci rozlosowano po 10 wejściówek do Jump Heaven i na Międzyosiedlowy Basen Miejski, a radny Arkadiusz Piasecki częstował wszystkich uczestników słodkościami. Po tej części sobotniego spotkania odbył się wspólny trening karate tradycyjnego najmłodszych zawodników Akademii Zdrowia i KT Włocławek, KKT Brześć Kujawski i Włocławskiego KKT, który miał jak zawsze na celu integrację środowiska oraz przygotowania do rozpoczynającego się za tydzień sezonu startu w wielu zawodach i turniejach.” – powiedział Jarosław Bicz pomysłodawca imprezy.

Akademia Zdrowia i Karate Tradycyjnego Włocławek obiecuje kolejne spotkania tego typu. W podobnej atmosferze, trochę na wesoło i z dużo trudniejszymi ćwiczeniami

Jarosław Bicz

Zdjęcia nadesłane

MartinezFilm

Informacje

Wakacyjne warsztaty rodzinne pt. „Latarenka”

22 lipca 2019, Możliwość komentowania Wakacyjne warsztaty rodzinne pt. „Latarenka” została wyłączona

Resuscytacja topielca.

20 lipca 2019, Możliwość komentowania Resuscytacja topielca. została wyłączona

“Warsztaty wakacyjne”

19 lipca 2019, Możliwość komentowania “Warsztaty wakacyjne” została wyłączona

Mistrzostw Europy Modeli Szybowców w klasie F3J

18 lipca 2019, Możliwość komentowania Mistrzostw Europy Modeli Szybowców w klasie F3J została wyłączona

Konkurs na budowę ławeczki Marii Skłodowskiej – Curie

16 lipca 2019, Możliwość komentowania Konkurs na budowę ławeczki Marii Skłodowskiej – Curie została wyłączona

Pokaz filmu „Kartka z Powstania”

13 lipca 2019, Możliwość komentowania Pokaz filmu „Kartka z Powstania” została wyłączona

Archiwa