Opublikowano: czw, Lut 28th, 2019

“RODZINA RAZEM” w SP20 we Włocławku

W sali sportowej w ZSP1 (dawniej SP20) we Włocławku w sobotę 23 02 2019 odbyły się drugie zajęcia sportowe z serii RODZINA RAZEM. Pierwsze spotkanie odbyło się w listopadzie w Brześciu Kujawskim, a teraz akcja trafiła do Włocławka. Pomysł na wspólne potrenowanie rodzica z własnym dzieckiem bardzo przypadł do gustu najpierw dyrektorowi szkoły p. Markowi Wódeckiemu i stąd ZSP1, a potem trójce włocławskich radnych, których udało się szybko namówić do udziału. Na sali był p. Arkadiusz Piasecki z synem, p. Janusz Ziółkowski z synem i p. Piotr Zwoliński, który ćwiczył z różnymi dziećmi. Na sali było 56 dzieci i 42 rodziców.

„Ideą tych zajęć było zachęcanie własnego dziecka do aktywności fizycznej. Świadomość, że mama, czy tata są obok oraz fakt, że ćwiczą razem z dzieckiem wspiera, usamodzielnia, motywuje i zachęca do sportu. Przez ćwiczenia ogólnorozwojowe w formie indywidualnej i w parach (z rodzicem) – na wesoło i trochę czasami śmiesznie dzieci czerpią wzorzec aktywności i zdrowego stylu życia. Pozytywne opinie rodziców po zajęciach tylko potwierdziły założenia pomysłu. Dodatkowo na koniec wśród dzieci rozlosowano po 10 wejściówek do Jump Heaven i na Międzyosiedlowy Basen Miejski, a radny Arkadiusz Piasecki częstował wszystkich uczestników słodkościami. Po tej części sobotniego spotkania odbył się wspólny trening karate tradycyjnego najmłodszych zawodników Akademii Zdrowia i KT Włocławek, KKT Brześć Kujawski i Włocławskiego KKT, który miał jak zawsze na celu integrację środowiska oraz przygotowania do rozpoczynającego się za tydzień sezonu startu w wielu zawodach i turniejach.” – powiedział Jarosław Bicz pomysłodawca imprezy.

Akademia Zdrowia i Karate Tradycyjnego Włocławek obiecuje kolejne spotkania tego typu. W podobnej atmosferze, trochę na wesoło i z dużo trudniejszymi ćwiczeniami

Jarosław Bicz

Zdjęcia nadesłane

MartinezFilm

Informacje

Spotkanie z Andrzejem Szarmachem oraz Jackiem Kurowskim

22 marca 2019, Możliwość komentowania Spotkanie z Andrzejem Szarmachem oraz Jackiem Kurowskim została wyłączona

Wiktoria Tomczak srebrną medalistką Mistrzostw Polski w Judo

20 marca 2019, Możliwość komentowania Wiktoria Tomczak srebrną medalistką Mistrzostw Polski w Judo została wyłączona

Włocławska Straż Miejska w akcji „Życzliwy Włocławek”.

18 marca 2019, Możliwość komentowania Włocławska Straż Miejska w akcji „Życzliwy Włocławek”. została wyłączona

Rusza trasa Nowej Piątki!

18 marca 2019, Możliwość komentowania Rusza trasa Nowej Piątki! została wyłączona

Bójka na Ogniowej i spożywanie alkoholu na Placu Wolności.

18 marca 2019, Możliwość komentowania Bójka na Ogniowej i spożywanie alkoholu na Placu Wolności. została wyłączona

”Pod dachami Paryża”

17 marca 2019, Możliwość komentowania ”Pod dachami Paryża” została wyłączona

Archiwa