Puchar Polski i mistrzostwo IV ligi dla Włocłavii

Włocłavia wywalczyła Puchar Polski na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego rozgrywany pod patronatem wojewody. W rewanżowym spotkaniu finału po raz drugi pokonała Cuiavię Inowrocław 3:1.

Włocłavia – Cuiavia 3:1 (1:0)
1:0 – Michał Malczak (4)
1:1 – Borys Klimczewski (53)
2:1 – Billy Abbott (71, karny)
3:1 – Dawid Kwiatkowski (76)

WŁOCŁAVIA: Kaźmierczak – Suchomski, Ewert, Cichowlas, B. Feter, Szczęsny, Abbott, Malczak, Skonieczny, Gralewski, Kwiatkowski oraz J. Feter, Piotrowski, Markiewicz

W pierwszym meczu Włocłavia wygrała w Inowrocławiu z Cuiavią 4:3.

Już w 3 minucie Piotr Szczęsny po prostopadłym zagraniu znalazł się w sytuacji sam na sam z Maciejem Kowalskim, ale przeniósł piłkę wysoko nad bramką. W 4 min. na rajd lewą stroną zdecydował się Dawid Kwiatkowski, wycofał z linii końcowej do Michała Malczaka, który z 13 metrów zdobył pierwszą bramkę dla Włocłavii. Szybko strzelony gol ustawił drugi mecz finału Pucharu Polski. Włocłavia się grała defensywnie i czekała na rywala, który jednak nie zagroził bramce włocławian. W końcówce I połowy kilka składnych akcji przeprowadzili gospodarze.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. Wprowadzony Borys Klimczewski uderzeniem głową w 53 min. wyrównał.

W ostatnich 25 minutach Włocłavia znów przejęła inicjatywę. W 71 minucie Kowalski sfaulował Abbotta w polu karnym, a sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał sam poszkodowany i Włocłavia wygrywała 2:1.
Wynik spotkania ustalił Dawid Kwiatkowski po indywidualnej akcji.

Po meczu Włocłavia otrzymała puchar przechodni wojewody kujawsko-pomorskiego. Okolicznościowe medale oraz stroje sportowe od Urzędu Wojewódzkiego i dresy od KP ZPN. Przed spotkaniem działacze Włocłavii wręczyli okolicznościowe medale zawodnikom za awans do III ligi.

Zbigniew Ostrowski, wicewojewoda kujawsko-pomorski wręcza puchar Marcinowi Piotrowskiemu, kapitanowi Włocłavii