NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Przyjechali na gościnne występy

Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali sklepowych złodziei. Sprawcy przyjechali „na gościnne występy” z Łodzi. Nie wykluczone, że mają na swoim koncie inne kradzieże dokonane we włocławskim markecie.

Wczoraj (18.10) włocławscy policjanci zostali poinformawani o kradzieży sklepowej dokonanej przez kilku mężczyzn.

Jak ustalili mundurowi, w jednym ze sklepów przy ul.Kilińskiego kilku mężczyzn skradło kurtki i rękawiczki damskie o wartości ponad 1800 złotych. Jeden z pracowników ochrony zauważył, że mężczyźni weszli na teren sklepu z dużymi torbami. Po krótkim czasie mężczyźni pospiesznie wychodzili ze sklepu z torbami, które wyglądały na zapakowane. Po sprawdzeniu okazało się, że zginęło kilka kurtek i rękawiczki. Ochroniarz zauważył jakim samochodem odjechali prawdopodobni sprawcy. O wszystkich spostrzeżeniach powiadomił mundurowych. Policyjny patrol natychmiast podjął pościg za wskazanym autem. Kilka ulic dalej funkcjonariusze zatrzymali srebrne audi, którym poruszało się trzech mężczyzn. W bagażniku samochodu policjanci ujawnili skradzioną nieco wcześniej odzież. Okazało się, że mężczyźni pochodzą z Łodzi. Cała trójka, w wieku 17, 28 i 47 lat trafiła do policyjnego aresztu.

Dziś będą składać stosowne wyjaśnienia. Nie jest wykluczone, że panowie mają na swoim koncie inne, wcześniej dokonane kradzieże na terenie Włocławka.

Za dokonanie kradzieży grozi sprawcom do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP Włocławek