NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Internetowy

Przebudowa włocławskiego stadionu OSiR: unieważniono przetarg

Do magistratu wpłynęły trzy oferty od firm, które były zainteresowane przebudową i adaptacją stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Leśnej 53a na stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. Tylko jedna z ofert mieściła się w kwocie, którą miasto zamierzało przeznaczyć na tę inwestycję. Firma, która zaproponowała za swoje usługi najniższą cenę została jednak wykluczona z udziału w postępowaniu przetargowym, bowiem nie dopełniła wszystkich formalności. W związku z tym za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy „Masters” SA ze Szczecina.

Jednakże cena (10 mln 989 tys. zł), jaką zaproponowała ta firma przewyższa możliwości finansowe miasta. Przetarg więc unieważniono. Powyższe zamówienie obejmowało tylko pierwszy etap rozbudowy obiektów OSiR-u. Wykonawca miał za zadanie zaprojektować arenę lekkoatletyczną spełniającą wymogi do rozgrywania zawodów o randze ogólnopolskiej, składającą się z bieżni lekkoatletycznej posiadającej 8 torów. Wybudowane miały być też skocznie do skoku wzwyż, w dal i o tyczce, rzutnie do pchnięcia kulą, do rzutu dyskiem i rzutu oszczepem oraz rów z wodą do biegów z przeszkodami. Rzutnie rozgrzewkowe miały być zlokalizowane w północno-wschodnim narożniku działki, poza areną stadionu. Wewnątrz areny lekkoatletycznej znajdować się miało boisko piłkarskie spełniające wymogi rozgrywek II ligi. Wykonawca miał za zadanie zdemontować istniejące lampy i postawić 4 nowe maszty o wysokości 30,5 m oraz 4 maszty o wysokości 27,4 m. Wszystkie powyższe prace były przedmiotem przetargu.

Przypomnijmy, iż koncepcja programowo-przestrzenna oraz dokumentacja projektowo-kosztorysowa dotycząca dwóch etapów rozbudowy obiektów OSiR jest już gotowa. Przygotowała ją firma „MD” Polska sp. z o.o. ze Szczecina. W dokumentacji zawarty jest także projekt budynku, w którym znajdą się szatnie dla zawodników i trenerów, pokój badań antydopingowych z gabinetem lekarskim i węzłem socjalnym, sala ćwiczeń, sauna i szatnie ogólnodostępne. W budynku będzie także magazyn na sprzęt lekkoatletyczny, recepcja, kasa biletowa, miejsce dla reporterów, sala konferencyjna oraz biuro obsługi imprez. Przebudowane będą także trybuny. Pod dachem będzie ukrytych około 1,5 tys. miejsc, z wydzielonym sektorem dla VIP-ów, będą się mieścić wzdłuż prostej od strony południowej. Oprócz tego, na koronie stadionu wykonawca zaprojektuje trybuny odkryte z miejscami siedzącymi na około 3 tys. osób. Przy stadionie powstaną przynajmniej 2 stanowiska postojowe dla autobusów oraz około 10 miejsc postojowych na samochody osobowe.

Źródło: UM Włocławek