NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Prawie pół setki nowych „Orlików” w 2010 roku

Najpierw Zarząd Województwa, a dziś (1 lutego) sejmik podjął decyzję o przekazaniu 15,3 miliona złotych wsparcia na budowę kompleksów sportowych w ramach tegorocznej edycji programu „Moje Boisko-Orlik 2012”. W 2010 roku w naszym regionie powstanie 46 takich obiektów. Łącznie z „Orlikami”, których budowę wsparliśmy w ciągu dwóch poprzednich lat realizacji programu, do końca tego roku w Kujawsko-Pomorskiem będzie działać prawie 150 takich kompleksów. Jesteśmy w krajowej czołówce regionów uczestniczących w tym programie.

W 2010 roku przeprowadzony zostanie trzeci etap zaplanowanego na pięć lat ogólnopolskiego programu budowy „Orlików”. Tym razem rządowe i samorządowe wsparcie w realizacji inwestycji otrzyma 40 gmin, miast i powiatów z naszego regionu.

Trzy kompleksy boisk powstaną w tym roku w Bydgoszczy, pięć w Toruniu, Włocławek, Grudziądz i Inowrocław wybudują po jednym „Orliku”, a kolejnych 35 takich obiektów powstanie w pozostałych miastach, miasteczkach i miejscowościach – mówi marszałek Piotr Całbecki – Podobnie jak w trakcie poprzednich edycji, również w tym roku dofinansowanie przyznaliśmy wszystkim samorządom, które chciały zbudować u siebie takie obiekty.

Lista samorządów, które wybudują kompleksy w tym roku tutaj
Samorząd województwa wesprze budowę każdego kwotą 333 tysięcy złotych. Drugie tyle przekaże Ministerstwo Sportu i Turystyki, a resztę sfinansuje samorząd lokalny.

Od 2008 roku marszałkowskie wsparcie trafiło na budowę 99 „Orlików”. W ramach pierwszej edycji  programu (2008 rok) ) w Kujawsko-Pomorskiem powstało 46 „Orlików”. W ubiegłym roku Urząd Marszałkowski dofinansował budowę kolejnych 53 kompleksów.

Lista wybudowanych dotychczas „Orlików” tutaj

Mapa wybudowanych dotychczas „Orlików”
Mapa wybudowanych dotychczas „Orlików”

Samorządy, które zbudowały lub zbudują orliki w 2010 roku mogą też pozyskać pieniądze na wynagrodzenie animatorów sportowych. Więcej na ten temat tutaj

Beata Krzemińska
Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego