NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Pracowity dzień policjantów z Chocenia

Wczoraj (22.08.) policjanci odzyskali dwa rowery, których kradzież zgłosili mieszkańcy gminy Choceń (powiat włocławski). W jednym przypadku sprawca odpowie za kradzież z włamaniem a w drugim za kradzież i jazdę rowerem pod wpływem alkoholu.

Do pierwszego zdarzenia doszło w Skibicach gmina Choceń w nocy z 21/22.08., gdzie zgłaszająca poinformowała o włamaniu do budynku gospodarczego poprzez wybicie szyby w oknie i kradzieży znajdującego się w środku roweru górskiego.

Po przyjęciu zawiadomienia mundurowi opatrolowali teren przyległy do posesji i zauważyli mężczyznę prowadzącego dwa rowery. Jak się okazało jeden z rowerów pochodził z dokonanego wcześniej włamania. Odzyskany rower został przekazany poszkodowanej a sprawcą 41-letnim mieszkańcem gminy Choceń zajęli się policjanci. Teraz mężczyźnie za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Drugie zdarzenie miało miejsce około godziny 20 przed sklepem spożywczym na ulicy Sikorskiego w Choceniu.

Z relacji zgłaszającej wynikało, że w momencie kiedy poszła na zakupy do sklepu nn sprawca dokonał kradzieży roweru typu składak wartości 100 zlotych. Po przesłuchaniu pokrzywdzonej i rozpytaniu świadków policjanci wytypowali sprawcę kradzieży 25-letniego mieszkańca gminy Chodecz. Jadąc do miejsca zamieszkania mężczyzny mundurowi zauważyli go w Rudzie Lubienieckiej jak jechał na skradzionym rowerze. Po zatrzymaniu policjanci poddali mężczyznę badaniu alkomatem (wynik prawie 3 promile alkoholu w organizmie). Odzyskany rower zabezpieczono w Posterunku Policji i po wykonaniu czynności zostanie zwrócony właścicielce, a sprawca odpowie za popełnione wykroczenie i grozi mu kara grzywny lub ograniczenia wolności. Natomiast za jazdę rowerem po drodze publicznej pod wpływem alkoholu mężczyźnie grozi do roku pozbawienia wolności.

KMP Włocławek