NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Pożegnanie wystawy „Pola Negri. Legenda kina” w Zbiorach Sztuki na ul. Zamczej

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na finisaż wystawy Pola Negri. Legenda kina. Wystawa przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi prezentowana będzie jeszcze tylko do 8 maja 2011 r. w gmachu Zbiorów Sztuki przy ul. Zamczej 10/12.

Ze względu na wielkie zainteresowanie wystawą jak i filmem Mariusza Kotowskiego, zaprezentowanym podczas otwarcia ekspozycji 5 marca, włocławskie Muzeum uzyskało specjalną zgodę na ponowne zaprezentowanie dokumentu W kinie życie jest snem – Pola Negri. Na projekcję oraz ostatnią możliwość zwiedzenia wystawy zapraszamy 8 maja 2011 r. o godz. 15.00.

Zanim nastąpiły Greta Garbo i Marlena Dietrich, była Pola Negri. Co to znaczy być gwiazdą? Dlaczego niektórzy aktorzy stają się gwiazdami i legendami kina? Mariusz Kotowski odpowiada na te pytania prezentując życie i twórczość legendarnej gwiazdy kina – Poli Negri. Urodzona w Polsce, kształcona w Niemczech, wielbiona w Hollywood lipnowianka była pierwszą gwiazdą, która docierając do Stanów Zjednoczonych przetarła drogę takim aktorkom jak Garbo czy Dietrich. Pola Negri, postać barwna, nietuzinkowa, związana z Charliem Chaplinem i Rudolfem Valentino dzięki wspomnieniom osób, które ją znały, fragmentom filmów i piosenek znów ożywa w niezwykłym dokumencie Mariusza Kotowskiego.

Zbiory Sztuki Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku ul. Zamcza 10/12 8 maja 2011 r. Finisaż wystawy Pola Negri. Legenda kina”

projekcja filmu W kinie życie jest snem – Pola Negri w reż. Mariusza Kotowskiego o godz. 15.00

Sponsor Muzeum – Anwil Grupa Orlen