NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Poświąteczny bilans

Nie wszyscy mogli cieszyć się świąteczną atmosferą w gronie najbliższych. Wielu policjantów czuwało nad naszym bezpieczeństwem. Efekty są pozytywne.

Wiele apeli, komunikatów, ostrzeżeń kierowanych do użytkowników dróg z pewnością przyczyniło się do stanu bezpieczeństwa na naszych drogach w okresie świąt. Policjanci apelowali o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa, o prawidłowe przewożenie pasażerów, o zachowanie trzeźwości wsiadając za kierownicę auta itp.

Mimo tych informacji wielu mundurowych pełniło służbę na drogach. W sumie przez trzy dni świąteczne odnotowaliśmy 13 kolizji i 1 wypadek. Doszło do niego w niedzielę w m.Janowo. Wszystko wskazuje na to, że 16-letni chłopak jadąc motorowerem nie zapanował nad pojazdem i na prostym odcinku drogi wywrócił się. 16-latek z poważnymi obrażeniami kręgosłupa trafił do szpitala.

Niestety policjanci zatrzymali również 4 nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca, który miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Z kolei dziś (7.04) od samego rana policjanci z włocławskiej drogówki prowadzili działania w ramach „Trzeźwego poranka”. W sumie dokonali ponad 1000 sprawdzeń osób kierujących pojazdami. Niestety dwóch kierowców „wpadło”. Okazało się, że kierowali autami będąc w stanie nietrzeźwym.

Takie akcje będą z pewnością powtarzane przez policjantów.

KMP Włocławek