Opublikowano: śr, Lut 21st, 2018

Pomoc w zabezpieczeniu miejsca potrącenia pieszego oraz Wulgarne zachowanie mężczyzny na ul. Piwnej.

Pomoc w zabezpieczeniu miejsca potrącenia pieszego.

W dniu 16 lutego br. około godz. 18:50 do Komendy Straży Miejskiej wbiegł ogromnie wzburzony mężczyzna prosząc o udzielenie pomocy pieszemu potrąconemu przez samochód na przejściu dla pieszych znajdującym się przy budynku Urzędu Miasta. Dyżurna Straży Miejskiej natychmiast zadysponowała w to miejsce strażników miejskich przebywających w komendzie. Strażnicy na miejscu zdarzenia zastali leżącego na jezdni starszego mężczyznę. Natychmiast wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe i policję drogową. Do czasu przyjazdu wspomnianych służb kontrolowali czynności życiowe poszkodowanego w wypadku mężczyzny oraz zabezpieczali miejsce zdarzenia. Dalsze czynności służbowe przejęła policja.

Wulgarne zachowanie mężczyzny na ul. Piwnej.

Jednym z miejsc, w których spotykają się włocławianie są okolice ulic Piwnej, Solnej i Fabrycznej przy, których znajdują popularne w naszym mieście lokale gastronomiczne. Niestety nie zawsze te miejsca wykorzystywane są w sposób zgodny z ogólnie przyjętymi normami społecznymi, co wiąże się z możliwością zakłócenia ładu i porządku publicznego, spowodowanego przez nazbyt krewkich uczestników spotkań, często znajdujących się pod wpływem legalnie dostępnych środków monopolowych. Patrolując te miejsca, wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniu na spokojny sen mieszkańców okolicznych bloków. W nocy z 17 na 18 lutego około godz. 1:00 Patrol Interwencyjny Straży Miejskiej na parkingu przy ulicy Piwnej 1a zaobserwował grupę około 13 mężczyzn. Jeden z nich zachowywał się bardzo wulgarnie, używając wielokrotnie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym. Strażnicy miejscy podjęli wobec niego czynności służbowe. Po ustaleniu danych osobowych, 23 letni włocławianin został poinformowany o skierowaniu sprawy do Sądu Rejonowego we Włocławku o jego ukaranie za popełnione wykroczenie. Przypominamy mieszkańcom naszego miasta o możliwości zgłaszania interwencji do Dyżurnego Straży Miejskiej, dotyczących zakłóceń porządku w miejscach publicznych, pod alarmowy numer telefonu 986.

SM Włocławek

MartinezFilm

Informacje

Koncert na Dzień Matki i festyn z okazji Dnia Dziecka w Izbicy Kujawskiej

23 maja 2019, Możliwość komentowania Koncert na Dzień Matki i festyn z okazji Dnia Dziecka w Izbicy Kujawskiej została wyłączona

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate Tradycyjnym

21 maja 2019, Możliwość komentowania Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate Tradycyjnym została wyłączona

Spotkanie dla dzieci i mam w bibliotece

21 maja 2019, Możliwość komentowania Spotkanie dla dzieci i mam w bibliotece została wyłączona

Piękne włocławianki walczą o tytuł Miss Pascala!

21 maja 2019, Możliwość komentowania Piękne włocławianki walczą o tytuł Miss Pascala! została wyłączona

“Złoty Dyplom” dla włocławskiego Chóru “Canto”

20 maja 2019, Możliwość komentowania “Złoty Dyplom” dla włocławskiego Chóru “Canto” została wyłączona

Juwenalia 2019

20 maja 2019, Możliwość komentowania Juwenalia 2019 została wyłączona

Archiwa