Opublikowano: wt, Wrz 17th, 2019

Polska Pod Krzyżem – Kruszyn 2019

Podwłocławski Kruszyn widział już wiele, ale to wydarzenie, spotkanie modlitewne było doprawdy wyjątkowe, zwłaszcza dla osób wierzących. Niosło ono ze sobą wielką nadzieje dla każdego kto tam był, kto zwrócił się do Chrystusa, kto wsłuchał się w Jego słowo. W święto Podwyższenia Krzyża św. dziesiątki tysięcy ludzi zgromadziło się  na wielkiej akcji modlitewnej “Polska Pod Krzyżem” aby prosić o łaski dla siebie, bliskich i ojczyzny oraz aby przeprosić za wszystkie profanacje do jakich ostatnio dochodziło w naszym kraju.

Prawdziwi ludzie z prawdziwymi problemami, troskami i obawami, przynieśli to wszystko na swoich barkach by tu je złożyć pod krzyżem w ufności Bogu i Jezusowi Chrystusowi. Przeogromne wrażenie na mnie robił widok dorosłych mężczyzn, na kolanach, głośno odmawiający różaniec i trzymający go w dłoniach. Zwłaszcza że byli to normalni zwykli ludzie tacy jakich mijamy na co dzień na ulicy, po prostu. Jeśli jednym z zamysłów organizatorów było jak najwięcej ludzi doprowadzić do Pana Boga to im się udało. Tam nawet osoby wątpiące i poszukujące, jeśli chciały mogły odnaleźć drogę do Pana i pewnie wielu odnalazło wysłuchując zwłaszcza wspaniałych, przejmujących świadectw wielu nawróceń. Wieczorna droga krzyżowa, którą oglądałem już będąc w domu, przepełniona była wielkimi świadectwami wiary, przebaczenia i zaufaniu Bogu. Mocno trafiła do serc i umysłów zebranych pod krzyżem na podwłocławskim lotnisku w Kruszynie.

Na koniec bp włocławski Wiesław Alojzy Mering poświęcił przyniesione przez wiernych krzyże, które potem powróciły z nimi do ich środowisk, domów, szkół, pracy.

Ziarno zostało zasiane i oby doprowadziło do rewolucji duchowej naszej ojczyzny i ustrzegło nas przed błędami jakie popełnił zachód europy.

Tomasz Popowski.

MartinezFilm

Informacje

MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych

15 października 2019, Możliwość komentowania MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych została wyłączona

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką

11 października 2019, Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką została wyłączona

Dzieła godne wystawienia

11 października 2019, Możliwość komentowania Dzieła godne wystawienia została wyłączona

Spacer szlakiem włocławskich Żydów

11 października 2019, Możliwość komentowania Spacer szlakiem włocławskich Żydów została wyłączona

Papież-poeta na kujawskiej ziemi

10 października 2019, Możliwość komentowania Papież-poeta na kujawskiej ziemi została wyłączona

„Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”

10 października 2019, Możliwość komentowania „Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” została wyłączona

Archiwa