NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Półkolonie z Bazą Przygody

Harcerskie Półkolonie z Bazą Przygody współfinansowane przez Fundację Anwil dla Włocławka przyciągają liczną rzeszę odbiorców.

W ubiegłym miesiącu odbyły się Harcerskie Półkolonie z Bazą Przygody, trwająca 5 dni bogata oferta programowa adresowana dla dzieci z różnych środowisk. Już od 5 lat towarzyszą one najmłodszym włocławianom podczas letniego wypoczynku. Półkolonie nie odbyłyby się, gdyby nie pomoc i wsparcie Fundacji Anwil dla Włocławka.

Fot: ZHP Włocławek

 

Fot: ZHP Włocławek

 

Organizatorem przedsięwzięcia są instruktorzy Hufca ZHP Włocławek stanowiący kadrę wychowawczą półkolonii. Zaangażowani zostali również wolontariusze do przeprowadzenia działań programowych. Na każdy dzień zostały przygotowane atrakcje, takie jak wstęp na park linowy, zwiedzanie remizy strażackiej, kąpiele słoneczne i wodne nad Jeziorem Czarne. Kolonistom udało się również dotrzeć na zamknięty trening naszych koszykarskich Mistrzów Polski – Anwilu Włocławek. Nie zabrakło elementów typowo harcerskich jak zajęcia survivalowe, budowanie obrzędowości małych grup, szkolenia z Pierwszej Pomocy, gry terenowej czy ogniska harcerskiego przygotowanego na zwieńczenie tej pięciodniowej przygody.

Co roku Półkolonie z Bazą Przygody cieszą się ogromną liczbą kolonistów, a jeszcze większą ilością zgłoszeń. W tym roku harcerskiej przygody mogło doświadczyć 120 uczestników. Jest to świetna okazja, by zarazić się harcerstwem i dołączyć na stałe.

ZHP Włocławek