NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Półkolonie na sportowo i zdrowo z WKKK”

polkolonie-na-sportowo-i-zdrowo-z-wkkk-2015_0001

Włocławski Klub Karate Kyokushin przy dofinansowaniu Fundacji „ ANWIL dla Włocławka” zorganizował bezpłatne półkolonie letni e dla grupy 30 dzieci pod nazwą: „Półkolonie na sportowo i zdrowo z WKKK”. Zajęcia, pod okiem instruktorów Juliusza i Oskara
Mazurkiewiczów, trwały od 6 do 17 lipca 2015 w Dojo Włocławskiego Klubu Karate Kyokushin przy ul. Piwnej 1 a.

Program główny opierał się na zajęciach sportowych: karate kyokushin, gry w piłkę nożną, siatkówkę i zabawy ogólnorozwojowe. Nie zabrakło też gier logicznych i zajęć plastycznych. Dzieci poznawały kulturę i sztukę podczas wizyty w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. O bezpieczeństwie w szkole i zagrożeniach na drogach opowiadali policjanci, którzy przybyli do Dojo ze specjalną wizytą prewencyjną.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wycieczka do Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 2 Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Płockiej. Młodszy Brygadier Sławomir Zawitowski Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 2 opowiedział na czym polega praca strażaka, pokazał sprzęt, który ratuje ludzi i wyjaśnił jak trzeba postępować w razie zagrożeń, także chemicznych.

Grupa półkolonijna była w parku linowym i w Multikinie. Odbywały się również zajęcia na boisku przy Gimnazjum nr 9 ul. Wojska Polskiego i na kortach ziemnych przy ul. Gałczyńskiego. Dzieci poznawały krajobraz wokół rzeki Zgłowiączki i zabytki Włocławka. Na zakończenie wszyscy otrzymali od organizatora upominki, a także pamiątki związane z naszym miastem, które przekazała Włocławska Informacja Turystyczna.

Jan Mazurkiewicz

polkolonie-na-sportowo-i-zdrowo-z-wkkk-2015_0002

polkolonie-na-sportowo-i-zdrowo-z-wkkk-2015_0003

polkolonie-na-sportowo-i-zdrowo-z-wkkk-2015_0004