NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Policjant po służbie zatrzymał przestępcę, który już trafił do aresztu tymczasowego

Podczas zakupów, w czasie wolnym od służby policjant z Włocławka zatrzymał agresywnego mężczyznę, który żądając wydania pieniędzy niszczył wyposażenie sklepu. Okazało się, że 27-latek jest recydywistą, dlatego teraz czeka go kara wieloletniego więzienia. Zgodnie z decyzją sądu już trafił do aresztu tymczasowego.

W ubiegłym tygodniu (04.01.23) wieczorem policjant włocławskiego Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego usłyszał podczas zakupów w jednym ze sklepów niepokojący hałas. Natychmiast zareagował i podbiegł do miejsca skąd dochodził, aby ustalić co się stało.
Okazało się, że przy ladzie stał agresywny mężczyzna, który krzyczał do ekspedientki, by wydała mu pieniądze i niszczył znajdujący się tam sprzęt, między innymi kasę fiskalną i terminal płatniczy. Funkcjonariusz natychmiast obezwładnił napastnika i nie pozwolił mu oddalić się. W jego przytrzymaniu pomogli również inni świadkowie.
Wkrótce 27-latek został przejęty przez przybyłych na miejsce policjantów pełniących służbę i przewieziony do komendy. Następnego dnia funkcjonariusze doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut związany z usiłowaniem wymuszenia rozbójniczego w sklepie. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, ale ponieważ jest recydywistą może spędzić w więzieniu nawet 15 lat. Zgodnie z decyzją sądu podejrzany już trafił na 3 miesiące do aresztu tymczasowego.

KMP Włocławek