NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Pokochaj Włocławek”

„Pokochaj Włocławek” podczas Jarmarku Włocławskiego już w ten weekend. Nie przegap!

Gra miejska, atrakcje dla dzieci, spotkanie z historią Włocławka, a także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami to tylko niektóre pozycje programu akcji „Pokochaj Włocławek”, która odbędzie się w ramach tegorocznego Jarmarku Włocławskiego. Impreza już w najbliższy weekend na ul. 3 Maja.

„Pokochaj Włocławek” to inicjatywa, która połączyła internautów aktywnych w dwóch grupach działających na portalu społecznościowym Facebook: „Włocławek jaki pamiętamy” i „Włocławek jaki jest i będzie”.

Po kilku latach aktywności w wirtualnej sieci, wypełnionej dyskusjami na temat naszego miasta, zarówno jego historii, jak i teraźniejszości, przyszedł czas na akcje „na zewnątrz”, których celem jest pokazanie najlepszych stron naszego miasta i zachęcenie włocławian, zarówno tych mieszkających tu od pokoleń, jak i osób, które przebywają tu od niedawna, do szerszego zainteresowania wszystkim tym, co nas otacza w stolicy Kujaw.

– Już sama nazwa naszej akcji wyjaśnia, że chodzi o pokochanie Włocławka. Łączy nas miłość do naszego miasta i chcemy, aby inni włocławianie, na co dzień pochłonięci różnymi sprawami, również dzięki naszym wysiłkom, zaczęli dostrzegać trudne piękno Włocławka – mówi Małgorzata Wiankowska, główna organizatorka akcji „Pokochaj Włocławek”.

Pierwsza akcja pod szyldem „Pokochaj Włocławek” odbędzie się w sobotę i niedzielę (23 i 24 czerwca 2018 r.) podczas Jarmarku Włocławskiego. To jedna z imprez towarzyszących tegorocznych Dni Włocławka.

W namiocie „Pokochaj Włocławek”, ustawionym na ul. 3 Maja 21 (przy skrzyżowaniu z ul. Zapiecek) w godz. 10:00-18:00 na wszystkich czekać będzie szereg atrakcji.

W programie m.in. quiz historyczny, zabawy z malowankami, krzyżówki z Włocławkiem w tle, konkurs historyczny dla dzieci i wykład o zasadach ruchu drogowego. Wśród nagród są m.in. rower, koszulka Anwilu Włocławek z autografami złotej drużyny Mistrzów Polski, zaproszenia do restauracji, karnety na siłownię i wiele innych.

Włocławianie będą mogli wziąć udział w grze miejskiej, której scenariusz powstał w oparciu o historię Włocławka – ważne wydarzenia w dziejach naszego miasta i ważne postacie. Zgłoszeń dwuosobowych zespołów można dokonywać za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: gramiejska@pokochaj.wloclawek.pl

W sobotę i niedzielę na deptaku oglądać będzie można wystawę „Włocławek na dawnej fotografii”, ukazującą różne zakątki naszego miasta w przeszłości. Akcja „Pokochaj Włocławek” to także okazja do obejrzenia ponad 200 archiwalnych fotografii, pochodzących ze zbiorów naszych członków, wśród których nie brakuje kolekcjonerów i pasjonatów historii naszego miasta.

Więcej informacji na temat akcji „Pokochaj Włocławek” można znaleźć na facebookowej stronie:

Już dziś warto zarezerwować sobie czas do odwiedzenia namiotu akcji „Pokochaj Włocławek”. Zapraszamy wszystkich włocławian w sobotę i niedzielę w godz. 10:00-18:00

Dołącz do wydarzenie na www.facebook.com

Program:

SOBOTA – 23 CZERWCA 2018 R.
10 – 11 Przedstawienie grup i programu
11 – 12 Quiz historyczny (ulice, pomniki, postaci)
12 – 13 Zabawy z malowankami,
13 – 14 Konkurs rysunkowy dla dzieci
14 – 15 Konkurs wiedzy o koszykówce
15 – 16 Wykład o ruchu drogowym
16 – 17 Konkurs o ruchu drogowym
17 -18 Zakończenie pierwszego dnia

Cały dzień zbieramy pomysły Włocławek moje miasto w przyszłości

NIEDZIELA – 24 CZERWCA 2018 R.
10 – 11 Powitanie, rozmowy,
11 – 12 Blok niepodległościowy,
12 – 14.30 Gra uliczna (nauka gier podwórkowych,
Milionerzy),
13 – konkurs gry w klasę
14.30 – 15 Rozstrzygnięcie – Włocławek moje
miasto w przyszłości,
15 – 17 Konkurs z Krzyżówkami,
17 – 18 Zakończenie imprezy