NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

PODZIĘKOWANIA DLA WŁOCŁAWSKICH POLICJANTÓW

Pod koniec maja br. zaniepokojona mieszkanka Warszawy zgłosiła, że nie może nawiązać kontaktu z mieszkającą we Włocławku 87-letnią schorowaną mamą, która chwilę wcześniej wysłała jej wiadomość z prośbą o pomoc. Seniorki nie było w domu, ale włocławscy policjanci szybko ustalili, że może jechać autobusem miejskim i tam odnaleźli starszą panią. Zgłaszająca, wdzięczna za sprawne działanie policjantów i okazaną pomoc, przesłała podziękowania.

Wczoraj (5.06.2024) do Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku nadkomisarza Roberta Murawskiego wpłynęły
podziękowania od mieszkanki Warszawy, która postanowiła wyrazić w ten sposób swoją wdzięczność „za okazaną pomoc i szybką akcję”. W nadesłanym liście kobieta kieruje do Komendanta podziękowania, pisząc jednocześnie, że kieruje on „wspaniałym zespołem mądrych i zaangażowanych ludzi”.

A wszystko zaczęło się pod koniec maja br., kiedy to warszawianka zadzwoniła na numer alarmowy z prośbą o pomoc. Kobietę niepokoiło to, że nie może dodzwonić się do mieszkającej we Włocławku 87-letniej schorowanej mamy, która chwilę wcześniej wysłała jej wiadomość SOS.

Zgłoszenie trafiło do służby dyżurnej włocławskiej komendy, która niezwłocznie skierowała załogę patrolowo-interwencyjną do mieszkania Seniorki, gdzie jednak nikogo nie zastano. Policjanci ustalili, że starsza pani mogła pojechać autobusem na działkę, dlatego dyżurny natychmiast nawiązał kontakt z dyspozytorem MPK, któremu przekazał rysopis kobiety. Ten wkrótce potwierdził, że 87-latka faktycznie jedzie autobusem.

Policjanci patrolowi szybko dotarli na przystanek, gdzie po chwili dojechał autobus. Mundurowi zastali w nim starszą kobietę i upewnili się, że jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Okazało się, że przycisk pomocy został wciśnięty omyłkowo, a następnie telefon wyłączył się i dlatego zgłaszająca nie mogła skontaktować się z mamą. Policjanci pomogli Seniorce ponownie uruchomić aparat, dzięki czemu mogła szybko zadzwonić do zaniepokojonej córki i zapewnić ją, że nie potrzebuje pomocy.

Podczas codziennej służby policjanci spotykają się z różnego rodzaju sytuacjami. Nierzadko z takimi właśnie, gdzie komuś potrzebne jest nasze wsparcie i pomoc. Nigdy nie oczekujemy w zamian podziękowań, ale słowa wdzięczności są dla nas zawsze niezwykle budujące i dają ogromną satysfakcję z wykonywanych zadań.

KMP Włocławek