NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Podwójne medale judoków Olimpijczyka

Bardzo dobrze zaprezentowali się judocy MKS „Olimpijczyk” Włocławek podczas Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Wolbromia Juniorów Młodszych i Młodzików w Judo. Turniej był kolejnym sprawdzianem włocławskich judoków w nowych kategoriach wagowych. W zawodach udział wzięły ekipy z Rumunii i Węgier oraz polscy judocy, medaliści ostatniej Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Młodzików. Podopieczni Anety Szczepańskiej i Romana Stawisińskiego ponownie nie zawiedli przywożąc z Wolbromia 11 medali (6zł, 2sr, 3br).

Fotografia nadesłana
Fotografia nadesłana

W kategorii młodzika po złote medale sięgnęli : Wiktoria Tomczak (52kg), Angelika Szymańska (57kg), Kacper Wróbel (50kg) i Adrian Górczyński (81kg), a srebrny medal w kat. 66kg zdobył Patryk Kostuniak.

W kategorii juniora młodszego na najwyższym stopniu podium stanęła Angelika Szymańska (57kg) i Kacper Wróbel (50kg). Po srebrny krążek sięgnęła Wiktoria Tomczak (52kg), a po brązowe : Dawid Wróbel (66kg), Radosław Wiśniewski (73kg) i Adrian Górczyński (81kg). Na 5 miejscu rywalizację zakończył Patryk Kostuniak (66kg).

Gościem honorowym była trenerka Olimpijczyka – Aneta Szczepańska, wielokrotna Mistrzyni Polski, medalistka Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich. W związku z przyjazdem do Wolbromia jedynej polskiej medalistki olimpijskiej w historii kobiecego judo , ekipa Olimpijczyka została bardzo dobrze przyjęta przez organizatora turnieju UKS Judo Wolbrom. Pobyt naszych włocławskich judoków zafundowali sponsorzy imprezy w Wolbromiu firma Linter Group (noclegi) oraz Hotel Karczma Klimtówka (wyżywienie).

Wyjazd na zawody został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Włocławek.

Aneta Szczepańska