NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Podsumowanie weekendu na włocławskich drogach

Podczas minionego weekendu policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Przez trzy dni na terenie działania włocławskiej komendy doszło do 17 kolizji i jednego wypadku drogowego. Sprawca jednej z kolizji musi liczyć się z poważniejszymi konsekwencjami, bo odpowie również za czynną napaść na funkcjonariusza. Już trafił do aresztu tymczasowego.

Przez trzy dni na drogach miasta i powiatu odnotowaliśmy 18 zdarzeń drogowych, z których 17 okazało się kolizjami drogowymi.

W jednym przypadku miał miejsce wypadek drogowy, do którego doszło około godziny 13:25 w niedzielę (24.07.2022) w gm. Lubanie (powiat włocławski). Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu wynika, że 31-latek jadąc drogą publiczną motorowerem ZIPP stracił na łuku drogi panowanie nad pojazdem, po czym pojazd wypadł z drogi i koziołkował. Kierujący z obrażeniami trafił do szpitala, gdzie została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu lub innych środków odurzających. Od wyników badań krwi zależą dalsze czynności w sprawie.

Z kolei w innym przypadku kolizji sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia, a później podczas zatrzymania dokonał czynnej napaści na funkcjonariusza oraz znieważył mundurowych. Dodatkowo przy zatrzymanym ujawnione zostały przy nim środki odurzające w postaci 1,3 grama marihuany.
Do zdarzenia doszło w piątek (22.07.2022) na ulicy Włocławskiej w Szpetalu Górnym. Z relacji świadka wynikało, że podczas wymijania się pojazdów doszło do uszkodzenia aut marki citroen i bmw, a kierowca pierwszego zbiegł z miejsca zdarzenia. Po niespełna godzinie funkcjonariusze wytypowali kierowcę mogącego brać udział w zdarzeniu i zapukali do jego mieszkania. Kiedy próbowali go zatrzymać do wyjaśnienia zaczął być agresywny i kopnął funkcjonariusza oraz używał wobec mundurowych słów wulgarnych. Po chwili był już zatrzymany. Okazał się nim 41-latek, u którego dodatkowo mundurowi ujawnili zwitek z suszem roślinnym. Badanie wykazało, że zabezpieczona substancja to ponad 1 gram marihuany. Od zatrzymanego pobrano również krew do badań, która pozwoli ustalić czy był pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków.

W sobotę (23.07.2022) po zebraniu materiału dowodowego zatrzymany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał trzy zarzuty. Pierwszy dotyczy czynnej napaści na funkcjonariusza w celu zmuszenia go do odstąpienia od zatrzymania. Kolejny związany jest ze znieważeniem interweniujących funkcjonariuszy, a trzeci dotyczy posiadania nielegalnych substancji. Za przestępstwa te mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za spowodowanie kolizji. Jeszcze tego samego dnia sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 1-miesiąca.

KMP we Włocławku