NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Podsumowanie działań „Trzeźwa autostrada” w powiecie włocławskim

Policjanci z Włocławka włączyli się w działania zorganizowane na autostradzie A-1 przebiegającej przez województwo kujawsko-pomorskie, podczas których kontrolowali trzeźwość kierujących. W ciągu 4-godzinnej akcji mundurowi sprawdzili trzeźwość 637 kierowców. Niestety czterech z nich odpowie za jazdę w stanie po użyciu alkoholu.

Działania prowadzone były wczoraj (20.05.2024) w godzinach od 5:00 do 9.00. W tym czasie policjanci ruchu drogowego sprawdzali czy kierowcy jadący autostradą A-1 w okolicach Włocławka są trzeźwi.

Celem tej akcji było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu tych kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Mundurowi przeprowadzili 637 kontroli i ujawnili czterech kierujących w stanie po użyciu alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało u każdego z nich ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie, dlatego policjanci zatrzymali im prawa jazdy, a sprawy popełnionych wykroczeń skierują do sądu. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego po drodze publicznej w stanie po użyciu alkoholu grozi wysoka grzywna, która może wynieść nawet 30 tysięcy złotych .

Z pewnością to nie ostatnia tego typu akcja.

KMP Włocławek