NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Podsumowanie dwóch dni działań w pobliżu cmentarzy na terenie miasta i powiatu włocławskiego

W ciągu minionych dwóch dni tj. 31 października i 1 listopada policjanci odnotowali największe natężenie ruchu w rejonach cmentarzy. Mundurowi dbali o porządek i bezpieczeństwo m.in. kierując ruchem. Dzisiaj (02.11.2022) ostatni dzień ogólnopolskich działań policyjnych związanych z Dniem Wszystkich Świętych.

Od piątku (28.10.2022) policjanci w całej Polsce, także we Włocławku, prowadzą działania w ramach akcji „Wszystkich Świętych”. Ich celem jest dbanie o bezpieczeństwo podróżnych, którzy wyruszyli w trasę, by odwiedzić groby bliskich.
Mundurowych nie mogło zabraknąć również w rejonach cmentarzy. Czuwali tu nad porządkiem publicznym, bezpieczeństwem i płynnością ruchu. Największe natężenie ruchu pojazdów i pieszych włocławscy mundurowi odnotowali 31 października i 1 listopada. Wówczas to do działań w rejonach cmentarzy wystawiona była największa ilość funkcjonariuszy. Policjanci reagowali na pojawiające się utrudnienia na drodze i kierowali ruchem, aby wyeliminować „korki”. W tych dniach na terenie miasta i powiatu mundurowi odnotowali łącznie 7 kolizji. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku.

W jednym przypadku podczas kontroli trzeźwości kierujących policjanci ujawnili nietrzeźwego , który wsiadł do swojego osobowego citroena na „podwójnym gazie”. Do zatrzymania doszło w poniedziałek (31.10.2022) około godziny 17 na ulicy Wiejskiej we Włocławku. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie trzeźwości wykazało u 43-latka ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie.
W związku z prowadzonymi działaniami „Wszystkich Świętych” tj. od piątku 28 października 2022 roku do 01 listopada 2022 roku działania włocławscy policjanci odnotowali łącznie 29 kolizji drogowych, zatrzymaliśmy 3 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi oraz 1 kierowca utracił prawo jazdy na okres 3-miesięcy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym.
Natomiast jeszcze dzisiaj (02.11.2022) trwają działania związane z powrotami i dlatego pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze i dostosujmy swoją jazdę do zmieniających się warunków na drodze.

KMP Włocławek