NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Początek roku szkolnego 2021/2022

W związku z rozpoczynającym się w dniu jutrzejszym, nowym rokiem szkolnym 2021/2022, Straż Miejska przypomina, że wzorem ubiegłych lat, na zasadzie wzajemnej współpracy z włocławską Komendą Miejską Policji, będzie realizowała zadania prewencyjne i profilaktyczne mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do i ze szkoły.

Szczególną uwagę strażnicy miejscy skoncentrują na trasach wiodących do szkół, w rejonie dworców i przystanków autobusowych oraz ulic: Willowa 8, Szkolna 13, Kaliska 108, Cyganka 6/10 i Papieżka 89, a także tras wiodących przez ulice włocławskiego „Śródmieścia” tj. Bulwary, Ogniowa, Łęgska, Bechiego, Plac Staszica, Młynarska i Związków Zawodowych.

Działania strażników zostaną skumulowane w godzinach 7:30 do 8:30 i 13:30 do 14:30. W ramach działań prewencyjnych strażnicy miejscy skontrolowali również stan techniczny znaków drogowych, pionowych i poziomych oraz dodatkowej technicznej infrastruktury drogowej. Również wzorem lat ubiegłych, strażniczki z Patrolu Szkolnego rozpoczną swoją pracę profilaktyczno-edukacyjną w przedszkolach.

SM we Włocławku