NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Plener malarski Stowarzyszenia OLIGO

14 czerwca 2015 r. sześćdziesiąt osób – dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną z rodzinami oraz wolontariusze z Regionalnego Stowarzyszenia WŁO – ART wzięło udział w VI Plenerze Malarskim Osób Niepełnosprawnych „Włocławek Sercem Malowany”, który odbył się w malowniczej scenerii Mariny Zarzeczewo.

Tegoroczna edycja odbyła się w ramach projektu „Bez barier – nowe umiejętności, nowe możliwości”, który finansowany jest ze środków Fundacji „ANWIL dla Włocławka” oraz Gminy Miasto Włocławek. Przez kilka godzin dzielni artyści tworzyli obrazy i lepili w glinie. W tym roku tematem przewodnim stały się różnego rodzaju jednostki pływające jak też piękne krajobrazy Zalewu Włocławskiego. Dzięki uprzejmości YACHT CLUB ANWIL Stowarzyszenie uczestnicy odbyli rejs po Zalewie, dużo radości sprawiło też pływanie rowerami wodnymi. Słoneczna pogoda pozwoliła na rozgrywanie gier i zabaw integracyjnych oraz zorganizowanie grilla. Wszyscy autorzy prac, które będą prezentowane podczas aukcji na rzecz podopiecznych OLIGO, otrzymali także upominki.

Stowarzyszenie OLIGO dziękuje za pomoc w organizacji pleneru Fundacji „ANWIL dla Włocławka”, Gminie Miasto Włocławek, YACHT CLUB ANWIL Stowarzyszenie, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacji we Włocławku.

Stowarzyszenie OLIGO