NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Pieśni kujawskich drzew i pól”

W dniu 16 września 2009 r. w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Arentowicza we Włocławku odbyło się spotkanie z Małgorzatą Pietrzak w ramach projektu „Pieśni kujawskich drzew i pól” współfinansowanego przez Urząd Miasta Włocławek. W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze szkoły podstawowej. Dzieci w trakcie spotkania miały okazję zapoznać się z twórczością poetki dotyczącą Kujaw oraz tworzyły prace plastyczne w ramach konkursu „Jesień na Kujawach”.

W dniu 18 września 2009 r. odbyło się drugie spotkanie z poetką Małgorzatą Pietrzak. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z gimnazjum. Twórczość poetki spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Młodzież mogła wykazać się literacko w ramach „Konkursu jednego wiersza”.


23 września 2009 r. zebrała się komisja konkursowa. Na konkurs „Jesień na Kujawach” wpłynęło 48 prac natomiast na „Konkurs jednego wiersza” 18, z których Jury w składzie: Małgorzata Pietrzak, Małgorzata Jabłońska, Anna Rachut, Grażyna Więckowska wybrało najlepsze. W konkursie plastycznym „Jesień na Kujawach” nagrody zdobyli: Sara Wilińska, Klaudia Gapińska, Wit Zielski , przyznano również wyróżnienia Adriannie Zielińskiej, Marii Pieniążek oraz Ewelinie Obrzazgiewicz. W „Konkursie jednego wiersza” nagrody zdobyły: Joanna Bisaga, Nina Racinowska, Daria Szczepańska przyznano również wyróżnienia Synthii Skibickiej oraz Marcie Szydłowskiej.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 25 września 2009 r. w trakcie spotkania z Małgorzatą Pietrzak, w którym uczestniczyli mieszkańcy Włocławka.