NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Pierwsze puchary i medale „Solidarności” rozdane

NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Szkolnictwa Wyższego Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej był organizatorem I Otwartych Mistrzostw Włocławka w tenisie stołowym.

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 14 we Włocławku rywalizowało: 14 mężczyzn i 2 kobiety. Wśród nich byli m.in. wychowankowie włocławskiego Startu: Sławomir Golasiński –  wielokrotny medalista mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych i Paulina Trzcińska, obecnie reprezentująca Unię Choceń.

W gronie kobiet triumfowała Paulina Trzcińska ze Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach, która w finałowym pojedynku wygrała z Ewę Wichrowską z Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku.

W rywalizacji mężczyzn bezapelacyjnie zwyciężył Sławomir Golasiński z Domu Dziecka w Lubieniu Kujawskim, który w decydującej walce pokonał Jacka Iwaniszczuka z Zespołu Szkół Samochodowych we Włocławku. Natomiast po brąz sięgnął najstarszy zawodnik turnieju, Konstanty Idziak.  Grający na co dzień w amatorskiej lidze tenisa stołowego, 73- letni emeryt Szkoły Podstawowej  w Piotrkowie Kujawskim, pokonał w meczu o III miejsce ks. Przemysława Janiaka  z Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku. Piąte miejsce przypadło Radosławowi Babińskiemu ze Szkoły Podstawowej  w Śmiłowicach, a na szóstej pozycji uplasował się Wojciech Jaranowski, przewodniczący „Solidarności” oświatowej we Włocławku. Kolejne lokaty zajęli: Robert Ratkowski ze Szkoły Podstawowej  nr 14 we Włocławku i Krzysztof Kowalski z  Zespołu Szkół  nr 3 we Włocławku.