NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Paweł Nowak – papier, relief, collage, fotocollage”

W dniu 15 stycznia br. o godz. 16.00 w Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie odbędzie się otwarcie wystawy czasowej „Paweł Nowak – papier, relief, collage, fotocollage”.

Paweł Nowak pochodzi z Aleksandrowa Kujawskiego. Ukończył studia w Państwowej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku, na Wydziale Malarstwa i Grafiki, na kierunku malarstwa w Pracowni prof. Kazimierza Ostrowskiego. Od 1991 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków Oddział w Toruniu.

W swoim dorobku artystycznym ma uczestnictwo w ok. 40 wystawach zbiorowych i 20 indywidualnych. Jest twórcą techniki własnej reliefowej na papierze. Aktualnie zajmuje się grafiką warsztatową, malarstwem reliefowym oraz działaniami konceptualistycznymi.

Na wystawie prezentowanej w nieszawskim Muzeum znajdą się prace powstałe w latach 2007-2010. Będą to prace wykonane w technice reliefowej na papierze z użyciem suchych pasteli, zestaw collage „Collages in Black” oraz układy konceptualistyczne zestawionych ze sobą fotografii na czarnym podkładzie.