Twitter

Polecamy.

  • Otwarta Akcja Poboru Krwi - 5 sierpień 2021 5 sierpnia 2021 at 12:30 – 16:30 3 Maja, 87-810 Włocławek, Polska Pobór krwi odbywać się będzie w specjalnie do tego przystosowanym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ul. 3 Maja u wylotu do Pl. Wolności.
  • Piknik rodzinny "Kosmiczne stulecie" 7 sierpnia 2021 at 15:00 – 18:00 Plac Stanisława Staszica, 87-810 Włocławek, Polska towarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Oddział we Włocławku orazMiejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza zapraszają napiknik rodzinny „Kosmiczne Stulecie” organizowany z okazji 100. rocznicyurodzin Stanisława Lema, czołowego przedstawiciela fantastyki naukowej
3 sierpnia 2021

NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Park Sienkiewicza wyłączony z użytkowania – sprzątamy i ratujemy ocalały drzewostan

Park miejski im. H. Sienkiewicza jest praktycznie wyłączony z użytkowania. To efekt nawałnicy, jaka przeszła nad Włocławkiem minionej nocy (z 14 na 15 lipca 2021) i dokonała bardzo dużych zniszczeń w drzewostanie zabytkowego parku.

W związku z tym bardzo prosimy o nieodwiedzanie Parku Sienkiewicza, w którym cały czas trwają intensywne prace porządkowe. Niestety, ze względu na rozmiar szkód (połamane konary drzew, nadłamane wiszące gałęzie, niedrożne alejki z powalonymi gałęziami), usuwanie skutków burzy nieco potrwa. Prace wykonywane są sukcesywnie w poszczególnych rejonach parku, z zachowaniem najwyższej ostrożności i dbałości o bezpieczeństwo, mimo to serdecznie apelujemy o zrezygnowanie ze spacerów i rekreacji w parku, na kilka najbliższych dni. Pozwólmy ogrodnikom pracować, a nasz powrót w to miejsce na pewno będzie przyjemniejszy i dużo bardziej bezpieczny.

UM Włocławek