NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Otwarcie wystawy „MERISTOS” Aleksandry Rey

13 maja o godzinie 18.00 zapraszamy do Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku na otwarcie wystawy „MERISTOS” Aleksandry Rey.

Meristos – mogący się dzielić. W tym przypadku określenie meristos odnosi się do świata roślin, który fascynuje autorkę wystawy. Na ekspozycji w Galerii Sztuki Współczesnej zobaczą Państwo prace z 4 cykli: „Chodniczki” – prezentujące anektowanie przez rośliny, wyłożonych betonem chodników, „Organika” – czyli portrety drzew i krzewów w ich naturalnym otoczeniu, „Prześwity” – będące opowieścią o migotaniu światła w wydmowym lesie oraz z cyklu „Zielnik”, który przedstawia rośliny lecznicze w stanie dzikim.

Wystawa to nie tylko historie z zakresu botaniki, ale przede wszystkim szczególne spojrzenie na pejzaż, oddający piękno świata roślin.
Aleksandra Rey urodziła się 1974 roku w Tychach. W 1998 ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach. Zajmuje się malarstwem, grafiką artystyczną oraz użytkową. Od 2001 roku jest kierownikiem Miejskiej Galerii Sztuki MM w Chorzowie. Wystawa czynna do 4 czerwca.

GSW we Włocławku