NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Oszuści znów zaatakowali

Przestępcy po raz kolejny podszyli się pod członków rodziny i powiadomili mieszkańców Włocławka o rzekomym wypadku jaki spowodowali. Niestety byli na tyle przekonujący, że dwie starsze osoby im uwierzyły i przekazały swoje oszczędności, aby ratować bliskich. Ponownie apelujemy o ostrożność i ograniczone zaufanie do osób, które dzwonią w sprawie przekazania gotówki!

Oszuści zadzwonili do włocławian w miniony czwartek (17.11.22) w godzinach popołudniowo-wieczornych. W obu przypadkach schemat ich działania był podobny. Najpierw dzwoniące kobiety podały się za ”córki” i poinformowały, że doszło do wypadku, a następnie słuchawkę przejął rzekomy „policjant”. Mężczyzna poinformował włocławian, że należy wpłacić kaucję, aby członek rodziny nie trafił do więzienia. Po gotówkę miał zgłosić się „pracownik komendy”.

Niestety oszuści byli bardzo wiarygodni i Seniorzy uwierzyli, że naprawdę pomagają bliskim osobom. W ten sposób 96-letnia kobieta i 75-letni włocławianin utracili swoje oszczędności, po kilkadziesiąt tysięcy złotych każdy. Dopiero następnego (18.11.22) dnia podczas rozmowy z członkami rodziny dowiedzieli się, że zostali oszukani i powiadomili o tym prawdziwych policjantów.
Po raz kolejny apelujemy o ograniczone zaufanie do osób, które telefonują w sprawie rzekomego wypadku, czy też działań służb i proszą o przekazanie gotówki, bądź danych do logowania. Uczulmy Seniorów w naszym otoczeniu, aby z rozwagą traktowali tego typu telefony i nie ulegali presji czasu, jaką wywierają oszuści. Każdą informację należy wcześniej zweryfikować, na przykład dzwoniąc do rodziny.

KMP Włocławek