NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Ostatnie wakacyjne rozmowy o bezpieczeństwie

Ostatnie, minione dni wakacji to doskonała okazja do spotkania z najmłodszymi i do rozmowy o bezpieczeństwie. Wykorzystali je włocławscy policjanci w czasie imprezy w ramach Bulwaru Sportu.

ostatnie-wakacyjne-rozmowy-o-bezpieczenstwie-2014_0001

ostatnie-wakacyjne-rozmowy-o-bezpieczenstwie-2014_0002

ostatnie-wakacyjne-rozmowy-o-bezpieczenstwie-2014_0003

ostatnie-wakacyjne-rozmowy-o-bezpieczenstwie-2014_0004

Rozmów o bezpieczeństwie nigdy dość. Nawet wakacje nie zwalniają nas od zachowywania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Rok szkolny z pewnością jest wyjątkową okolicznością, która powoduje zwrócenie uwagi przede wszystkim najmłodszym na aspekty bezpieczeństwa. W czasie imprezy w ramach Bulwaru Sportu przedstawiciel Wydziału Prewencji rozmawiał z najmłodszymi uczestnikami na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Jest to niezwykle istotne mając na uwadze fakt, że już dziś rozpoczęły się pierwsze zajęcia lekcyjne. Mowa była również o tym, aby nie nosić żadnych wartościowych przedmiotów do szkoły, nie nosić dużych kwot pieniędzy, unikać kontaktów z osobami obcymi. Z możliwości rozmowy z policjantem skorzystało również wielu rodziców, opiekunów dzieciaków, którym nieobojętne jest bezpieczeństwo.

Najmłodsi mieli także możliwość wzięcia udziału w konkursach plastycznych, które zakończyły się wręczeniem małych upominków.

KMP Włocławek