NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Ostatni weekend wakacji – „Bezpieczne powroty”

Policjanci włocławscy będą czuwać nad bezpieczeństwem osób powracających w ten ostatni weekend z wakacji. Na drogach powiatu pojawi się więcej patroli.

W ramach akcji pn.”Bezpieczne powroty” włocławscy policjanci przeprowadzą w ten weekend wzmożone działania. Na drogach pojawi się więcej mundurowych, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Nie będzie też żadnej taryfy ulgowej dla osób przekraczających przepisy ruchu drogowego.

Podczas działań policjanci będą wykorzystywali laserowe mierniki prędkości, urządzenia do badania trzeźwości oraz bardzo skuteczną broń w walce z piratami nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem. Wszytko po to, aby wyeliminować z ruchu piratów drogowych zagrażających bezpieczeństwu innych użytkowników dróg.

PAMIĘTAJMY! Bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych. Wzmożone kontrole policyjne czy działania profilaktyczne mają nam tylko przypominać o tym, że życie mamy tylko jedno i dlatego warto ściągnąć nogę z gazu.

KMP Włocławek