NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

Policyjni wywiadowcy z Włocławka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wbrew przepisom posiadali narkotyki. 31-latek odpowie za to, że miał amfetaminę, zaś 22-latek będzie się tłumaczył z posiadania marihuany. Obaj usłyszeli już zarzuty, za które grozi im kara do 3 lat więzienia.

Do zatrzymań doszło podczas minionego weekendu. Pierwsze miało miejsce w piątkowy wieczór (10.08.18) w centrum Włocławka. Wówczas uwagę policyjnych wywiadowców przykuł mężczyzna, który na widok policjantów zaczął się nerwowo zachowywać i próbował się oddalić. Policjanci szybko odkryli co było powodem takiej reakcji. Okazało się, że 31-latek miał przy sobie woreczki foliowe z zawartością białego proszku. Proszek ten został zabezpieczony przez funkcjonariuszy, a przeprowadzone przez nich wstępne badania wykazały, że to amfetamina o wadze ponad 3 g.

W kolejny wieczór (11.08.18) intuicja również nie zawiodła policjantów. Tym razem zwrócili uwagę na volkswagena, który na widok radiowozu przyśpieszył i próbował odjechać. Mundurowi zatrzymali auto do kontroli. Jego kierowcą był 22-latek, który jak się wkrótce okazało posiadał substancje zabronione. W wyniku przeszukania policjanci znaleźli przy kierowcy, a także w kierowanym przez niego aucie susz roślinny. Po wstępnych badaniach wyszło na jaw, że to marihuana o wadze ponad 6 g.

Zarówno 31, jak i 22-latek zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Obaj usłyszeli już zarzuty dotyczące złamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za to, że posiadali narkotyki grozi im teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KMP We Włocławku