NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Odpowie za kradzież rozbójniczą

Włocławscy policjanci zatrzymali 19-latka, który dopuścił się kradzieży rozbójniczej. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (27.12.) około godziny 20 w jednym ze sklepów przy ulicy Kaliskiej we Włocławku. Z ustaleń wynika, że dwóch mężczyzn weszło na teren sklepu i jeden z nich zabrał z półki dwie butelki alkoholu, za które nie miał zamiaru zapłacić. Po wyjściu poza kasy jeden z pracowników sklepu zauważył to i zainterweniował. Mężczyzna zaczął zachowywać się agresywnie i doszło do szarpaniny z ochroniarzem, który został uderzony z pięści i kopnięty w plecy. Widząc taki rozwój sytuacji drugi ochroniarz będący w sklepie przybiegł i pomógł ująć agresywnego mężczyznę do czasu przyjazdu patrolu. Drugi z mężczyzn wykorzystał fakt szarpaniny i opuścił sklep. Policjanci zatrzymali agresywną osobę, którą okazał się 19-letni mieszkaniec Włocławka. Po przewiezieniu do komendy sprawdzono stan trzeźwości i okazało się, że ma ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

19-latek trafił do policyjnego aresztu i po wytrzeźwieniu będzie odpowiadał za kradzież rozbójniczą. grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

KMP Włocławek