NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

O naszej służbie rozmawialiśmy z klasami policyjnymi

Uczniowie klas o profilu policyjnym w Zespole Szkół nr 4 we Włocławku gościli policjantów, którzy opowiedzieli im o specyfice naszego zawodu. Poza tym mogli zobaczyć jak wygląda musztra i jakie wymagania musi spełnić przyszły policjant.

Spotkania uczniów z policjantami i rozmowy o charakterze prewencyjnym i promującym nasz zawód wpisały się już w stały scenariusz policyjnych przedsięwzięć.

Tak też było w poniedziałek (26.09.2022), gdzie przedstawiciele włocławskiej komendy, w tym służby prewencyjnej, kryminalnej i kadr spotkali się z uczniami klas policyjnych, które funkcjonują w Zespole Szkół nr 4 we Włocławku.

Młodzież mogła zobaczyć i przećwiczyć z policjantem „patrolówki” elementy ceremoniału policyjnego, w tym musztry. Od doświadczonej policjantki pełniącej obecnie funkcję Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku dowiedzieli się o specyfice pracy w pionie kryminalnym. Natomiast mundurowy z pionu prewencji przedstawił im przepisy związane z funkcjonowaniem Policji.

Na zakończenie nasze koleżanki z pionu kadr przedstawiły uczniom informację o procesie rekrutacyjnym i jakie warunki musi spełnić kandydat na policjanta. Z zainteresowania tą tematyką można wnioskowa, że niedługo absolwenci IV klas policyjnych zasilą naszą jednostkę.

KMP Włocławek