NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

O bezpiecznych feriach i innych zagadnieniach..

Uczniowie z Zespołu Szkół w Kowalu gościli przedstawiciela włocławskiej komendy. Mowa była o odpowiedzialności karnej nieletnich, rodzajach przestępczości i ich konsekwencjach, ale także o zachowaniu bezpieczeństwa w trakcie świątecznej przerwy i zbliżających się ferii.

szkola-w-kowalu-policja-2012

Już niebawem nastąpi w nauce krótka przerwa świąteczna, zaraz po niej ferie zimowe. To właśnie przede wszystkim te okoliczności spowodowały, że przedstawiciel Wydziału Prewencji włocławskiej policji gościł wczoraj (18.12) u uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu. O bezpiecznych zachowaniach mowy było wiele, ale nie zabrakło również wiadomości z tematyki znacznie poważniejszej. Uczniowie I klas wysłuchali bardzo uważnie informacji dotyczących odpowiedzialności karnej nieletnich, wiadomości, kiedy kończy się granica „nieletniej” odpowiedzialności, jakie są rodzaje przestępstw i jakie konsekwencje wiążą się z poszczególnymi kategoriami przestępczości.

Co prawda przed słuchaczami jeszcze kilka lat nauki, ale nie przeszkodziło to również w przekazie informacji na temat etapów kwalifikacyjnych przyjęcia do służby w policji.

Źródło: KMP Włocławek