NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Nowa planeta Małego Księcia – SP 18

Ponad 350 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów przez 6 tygodni rywalizowało w grę planszową pt. „Mały Książę – stwórz mi planetę”. W sobotnim finale rozegranym w Centrum Kultury „Browar B.” najlepszy okazał się Patryk Kletkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 18 we Włocławku.

Gra francuskiego wydawnictwa „Ludonaute” nawiązuje nie tylko do literackich postaci, ale zawiera również istotne elementy matematyki i negocjacji. Planszówkowe zmagania rozpoczęły się na początku kwietnia. Przez kolejne tygodnie w szkołach oraz filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włocławku i okolicach młodzież szkolna tworzyła własne planety i poznawała kolejnych bohaterów „Małego Księcia”.
Czterdziestu najlepszych – wyłonionych w eliminacjach – graczy spotkało się w turnieju finałowym w sali kameralnej CK „Browar B.” Uczestnicy rywalizowali w quizie wiedzy oraz budowaniu odpowiednio zaplanowanych planet. Zapoznali się również z nawiązaniami literackimi postaci Małego Księcia w muzyce, sztuce, balecie i filmie.

Ostatecznie najlepsi okazali się:
1. Patryk Kletkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 18
2. Grzegorz Tomczak – Zespół Szkół Muzycznych
3. Zuzanna Pawłowicz – Zespół Szkół nr 2
4. Paweł Grześ – Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach
5. Mateusz Lipiński – Zespół Szkół nr 8

Turniej odbywał się pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Miasta Włocławka oraz wydawnictwa Rebel – polskiego wydawcy gry „Mały Książę”.

Taktyk CKBB