Opublikowano: pon, Lut 26th, 2018

Nocny pościg ulicami Włocławka z finałem w policyjnej celi

Kierowca volkswagena nie tylko nie zatrzymał się do kontroli drogowej ale też podczas ucieczki niemal potrącił na ulicy policjanta. Funkcjonariusz strzelił z broni służbowej w opony pojazdu. Dzięki zdecydowanym działaniom mundurowych, szaleńczy rajd zakończył się w policyjnej celi, gdzie trafili trzej mężczyźni z auta, wszyscy byli nietrzeźwi. W sprawie trwają dalsze czynności dowodowe.

Wszystko zaczęło się dzisiejszej nocy (26.02.18) na ulicy Robotniczej od próby zatrzymania do kontroli drogowej volkswagena, który miał niesprawne oświetlenie.
Kierowca jednak nie zamierzał się zatrzymać, wręcz przeciwnie zaczął uciekać przed mundurowymi ulicami Włocławka. Pędził nie bacząc na czerwone światła, ani na dawane przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania.
Ścigając volkswagena, załoga radiowozu przekazała informacje o uciekającym pojeździe do pozostałych policjantów, którzy zorganizowali blokadę na ul. Zielnej, ustawiając w poprzek drugi radiowóz. Pomimo tego jednak kierujący nie tylko nie zwalniał, ale dosłownie pędził prosto na próbującego go zatrzymać policjanta, niemal go potrącając. W celu zatrzymania auta funkcjonariusz oddał strzał w opony pojazdu, kierowca jednak kontynuował ucieczkę. Skręcił w ulicę Ostrowską, gdzie ostatecznie, dzięki determinacji funkcjonariuszy, zakończył się szaleńczy rajd.
Mundurowi zatrzymali do wyjaśnienia trzech mężczyzn, którzy jechali autem 43-latka i dwóch 22-latków. Wszyscy byli nietrzeźwi i to prawdopodobnie alkohol był powodem, dla którego chcieli uniknąć spotkania z policjantami.
Obecnie mężczyźni trzeźwieją w policyjnym areszcie, a śledczy zbierają materiał dowodowy. Po jego analizie podjęta zostanie decyzja co do dalszych losów zatrzymanych i zarzutów, jakie zostaną postawione w tej sprawie.

KMP we Włocławku

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

Niedziela z Kustoszem w Muzeum Etnograficznym

21 września 2018, Możliwość komentowania Niedziela z Kustoszem w Muzeum Etnograficznym została wyłączona

Koncert Piotra Krępecia w Browarze B.

20 września 2018, Możliwość komentowania Koncert Piotra Krępecia w Browarze B. została wyłączona

Mistrzostwa Włocławka w szachach klasycznych 2018

20 września 2018, Możliwość komentowania Mistrzostwa Włocławka w szachach klasycznych 2018 została wyłączona

Giełda Płyt Winylowych w Cafe Nati

20 września 2018, Możliwość komentowania Giełda Płyt Winylowych w Cafe Nati została wyłączona

V Włocławski Targ Z Darami Lata

19 września 2018, Możliwość komentowania V Włocławski Targ Z Darami Lata została wyłączona

4. FAI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2018 przeszły do historii!

18 września 2018, Możliwość komentowania 4. FAI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2018 przeszły do historii! została wyłączona

Archiwa